Огляд Huawei P9. Тонка гострозора залізячка
Цікавий смартфон з відмінною камерою і приємним дизайном. І ціна на нього серйозно впала протягом року. Загалом, як не крути, цікава пропозиція. То чи варто купувати Huawei P9?
1Дизайн
Huawei P9 — такий симетричний і правильний з усіх сторін девайс, що навіть описувати його нудно.
Скло, метал. Все акуратненько. Виглядає дорого. Збирання якісне.
Окремо відзначу хіба що один момент. Об'єктив камери зовсім не виступає з корпусу. Це майже нечувана річ в наші дні. Адже товщина корпусу Huawei P9 — трохи менше 7 мм.
В цілому, дизайн мені здається більш жіночим, на крайній випадок, унісекс. Чоловічим його назвати складно.

2Екран
Діагональ 5,2 дюйма, 1920*1080 точок. Матриця IPS, а точніше її трохи вдосконалена версія.
Кольори гарні, картинка соковита, кути огляду максимальні.
Ні до чого причепитися.
3Залізо
Huawei йде своїм шляхом в розробленні процесорів для смартфонів. В Huawei P9 встановлений 8-ядерний процесор Kirin 955. Йому допомагають 3 ГБ оперативної пам'яті. Не максимальна характеристика за нинішніми мірками, але в цілому цього достатньо.
Смартфон дуже швидкий і легко справляється з будь-якими додатками й іграми.
Сканер відбитків пальців тут розташований на задній кришці. Рішення спірне. Особливо для тих, хто переходить з iPhone.
Ви не можете просто розблокувати смартфон, що лежить на столі, доведеться спочатку взяти його в руку. Це не дуже зручно.

Але виймаючи з кишені, розблокувати смартфон легше, саме якщо сканер на «спинці». Загалом, більше питання звички.
Сам собою сканер відмінний. Працює моментально, точність розпізнавання досить висока.
Час автономної роботи Huawei P9 стандартний для сучасних топових смартфонів. При активному використанні це близько одного дня. Можна дотягнути до вечора другого дня, але це потрібно ним майже не користуватися.
До речі, тут використовується USB Type-C. Все за останнім словом техніки.
4Інтерфейс
Huawei P9 працює під управлінням Android 6.0 з власною оболонкою Emotion UI. Як і у багатьох інших китайських виробників, оболонка намагається привнести елементи iOS в Android.
Окремого списку всіх встановлених додатків тут немає, все «падає» на головні екрани як в iPhone. Для того, щоб навести хоч якийсь порядок, програми потрібно сортувати у папки.
Меню налаштувань також зроблено з явною оглядкою на iOS. Це не те, щоб погано, але якось дивно і вимагає певного звикання.
Але загалом і в цілому, все тут влаштовано красиво, працює швидко і плавно.
5Камери
Ось ми і підійшли до головного питання. Головною «фішкою» Huawei P9 є камера. Причому справа тут не тільки в легендарному шильдику Leica. А в тому, що камера здвоєна. Фактично їх дві. Одна монохромна, друга має RGB-фільтр.

Логіка тут така — монохромна камера захоплює більше деталей оскільки не ділить світло на кольори. А кольорова, власне, відповідає за точну передачу кольору. Таким чином можна отримати ідеально збалансований знімок — як за передачею кольору, так і за деталізацією.
Якщо врахувати, що тут якісні модулі Sony поєднуються з лінзами Leica, то від камери цілком варто чекати чудес. Для посилення ефекту в Huawei P9 навіть інтерфейс додатка камери нагадує такий як у камерах Leica. І є просто шалена кількість параметрів, режимів, зйомка в RAW і інші «витівки», які гідно оцінять любителі фотографії.
А на практиці?
На практиці камера знімає дійсно дуже і дуже пристойно. От не скажу, що якось відчутно краще, ніж камери iPhone 7 або Galaxy S7, але вже точно не гірше. А багатство налаштувань дійсно дозволяє відчувати себе творцем. І коштує Huawei P9, до речі, трохи дешевше від зазначених вище флагманів.
Вердикт НВ - 8/10
Ціна на Huawei P9 до кінця року серйозно впала. Зараз купити шикарний камерафон можна за 10-11 тис. грн. Це відмінна пропозиція за співвідношенням ціна-якість. Той таки Galaxy S7, з порівнянною якістю фотографій, обійдеться в 1,5 разу дорожче.
Читайте також: Друг Діда Мороза. Компанія TP-Link випустила зовнішній акумулятор, якому не страшний холод

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.