Нічого, звикнете. Apple має намір вбити звичний формат фотографій JPEG

5 вересня 2017, 21:41
Яблучна корпорація вкотре змусить армію фанатів відмовитися від чогось звичного, щоби відчути себе ще особливішими. На цей раз мова піде про новий формат фотографій

Apple 12 вересня представить низку оновлень у своїй продуктовій лінійці, включаючи нову технологію для фото High Efficiency Image File Format (HEIF). Вона дозволяє зменшити розмір фотографій при збереженні якості.

Відео дня

Нововведення з'явиться в новій версії операційної системи iOS 11, пише Express . Всі фотографії, зроблені iPhone 7 і iPhone 7 Plus після поновлення пристроїв до iOS 11, отримають розширення .heif.

Поки не ясно, якими будуть наслідки цього нововведення, оскільки способів подивитися ці фото на інших пристроях поки небагато. Шанувальники айфонів зможуть відчути себе особливими.

Тому що, наприклад, в Google Play можна знайти тільки одну (!) програму, яка обіцяє переконвертувати суперновий формат і порадіти зображенням, які надішле щасливий володар iPhone 7 і iPhone 7 Plus. Вона так і називається - HEIF , станом на 5 вересня її скачало кілька сотень користувачів, а рейтинг трохи перевищив двієчку (за п'ятибальною шкалою).

Та й в стані "яблучників" з новим форматом будуть труднощі. Він не відкривається на попередніх версіях iOS і на всіх версіях macOS, не рахуючи представленої в цьому році.

Отже, Apple в черговий раз - як у випадку з відмовою від DVD-приводів в MacBook або стандартного 3,5-мм аудіороз'єму в смартфонах - випробує терпіння армії своїх шанувальників.

Але для них очевидний бонус: в новому форматі вони зможуть зберігати на своїх айфонах приблизно вдвічі більше фотографій. Експерти відзначають, що HEIF дозволяє зменшити розмір файлу приблизно вдвічі без втрати якості зображення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X