Не пошуком єдиним: топ-7 найбільш інноваційних проектів Google

19 лютого 2016, 12:31
Google претендує на те, щоб увійти в історію не тільки як творець найвідомішого пошуковика. У надрах компанії, що нині іменується Alphabet, зріє безліч інноваційних проектів, здатних змінити світ

Після торішньої реорганізації американський IT-гігант чітко розділив сфери діяльності на ті, що приносять гроші, і ті, що гріють душу. Під парасолькою Alphabet сформувався ряд самостійних компаній, що займаються перспективними розробками. Можливо, вони не набивають гаманець Google, зате вносять значний внесок у світовий технічний прогрес.

Відео дня

Безпілотні автомобілі

Google Self-Driving Car Project via Google+
Google Self-Driving Car Project via Google+ Фото:

Хоча розширення можливостей автомобілів – робота автовиробників, саме IT-гігант увійде в історію як піонер в області автономних машин. Вже кілька років Google тестує прототипи "безпілотників". На ринок вони поки не вийшли, але встигли намотати близько 2 млн кілометрів майже без допомоги водіїв.

5G-дрони

Titan Aerospace via Google+
Titan Aerospace via Google+ Фото:

Google одночасно працює і над технологією бездротового 5G-інтернету, і над його тотальним поширенням. У Штатах проходять випробування безпілотні літальні апарати, здатні роздавати інтернет прямо з повітря.

"Розумні" контактні лінзи

Google Blog

Google Blog Фото:

Завдяки Google, контактні лінзи навчаться не тільки покращувати зір. Компанія розробляє "розумні" лінзи, здатні стежити за здоров'ям людини. Такий девайс зможе стежити за рівнем цукру або температурою, і цілком здатний вплинути на розвиток медицини.

Ракові нишпорки

NIH Image Gallery via Flickr
NIH Image Gallery via Flickr Фото:

Ще один медичний проект Google, що передбачає створення наночастинок, які будуть вводитися в кров і зможуть виявляти ознаки раку в організмі.

Штучний інтелект

Кадр из видео пользователя DeepMind на YouTube

Кадр из видео пользователя DeepMind на YouTube Фото:

Даним напрямком цікавляться багато компаній, тож Google не могла пройти повз. У 2014-му вона купила компанію DeepMind, що спеціалізується на ШІ. На початку 2016 розроблена нею програма AlphaGo змогла обіграти людину в Го.

Продовження життя

Brewbooks via Flickr
Brewbooks via Flickr Фото:

Підконтрольна Google компанія Calico проводить дослідження, метою яких є збільшення тривалості життя людини. Амбітний проект тримається в секреті.

Роботи

Boston Dynamics
Boston Dynamics Фото:

У 2013-му американський IT-гігант придбав компанію Boston Dynamics, що створює роботів, які зовні імітують тварин. Її робот-гепард може розвивати швидкість до 45 км/год і є найшвидшим роботом з ногами в світі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X