Надихалися. Гаджети від Apple перетворилися на "цеглину" через витік газу

2 листопада 2018, 10:41

В одній із чиказьких лікарень у працівників відключилися пристрої Apple після включення нового апарату для МРТ.

Розслідування проблем з iPhone і Apple Watch показало, що проблема пов'язана з витоком гелію, повідомляє 9to5mac.com.

Системний адміністратор клініки Ерік Вуладрідж спочатку припустив, що причиною виключення пристроїв стали електромагнітні хвилі. Однак, гаджети на Android у працівників продовжували працювати нормально.

Відео дня

"Моя перша думка полягала в тому, що МРТ має випромінювати якусь електромагнітну хвилю, і в цьому випадку у нас могло з'явитися багато проблем. Але Android-смартфони не постраждали, і медична електроніка в лікарні працювала нормально", - розповів Вуладрідж.

За його словами, поведінка пристроїв Apple "була досить дивною". Більшість з них були повністю непрацездатні. Навіть коли їх підключали до зарядного пристрою, не було ніяких ознак того, що пристрій заряджається. У інших пристроїв були проблеми зі стільниковим зв'язком, хоча з'єднання Wi-Fi було швидким.

Вуладрідж попросив допомоги у користувачів сайту Reddit. В результаті вдалося з'ясувати, що все сталося через витік гелію під час випробувань МРТ. Процесори Apple використовують для роботи так звані MEMS-осцилятори - пристрої, які відповідають за розподіл завдань процесора в часі. Атоми гелію настільки малі, що потрапляють в осцилятор і перешкоджають нормальному функціонуванню мікрочіпів.

"Я помістив iPhone 8 Plus в запечатаний пакет і наповнив його гелієм. Це було неймовірно реалістично, оскільки оригінальні iPhone отримали гелій в набагато більш низькій концентрації, але все підтвердилося - гелій може відключити пристрій. Минуло близько 8 хвилин і 20 секунд, після цього телефон перестав працювати. Коли я повторив експеримент, інший смартфон перестав працювати через 4 хвилини", - розповідає Ерік Вуладрідж.

Цікаво, що Apple визнає цю проблему в своїх інструкціях для iPhone і Apple Watch. Apple також зазначає, що зламані пристрої можуть відновлюватися, але для цього потрібно залишити iPhone приблизно на тиждень, не заряджаючи його.

"Залиште пристрій від'єднаним від зарядного кабелю і дайте йому провітритися близько тижня. Гелій повинен повністю розсіятися з пристрою, і акумулятор пристрою повинен повністю розрядитися в процесі. Через тиждень увімкніть виріб безпосередньо до адаптера живлення і зарядіть його. Потім пристрій можна знову включити", - йдеться в документах Apple.

Показати ще новини
Радіо НВ
X