На чисту воду. Інженер Google стверджує, що камера iPhone може стежити за користувачем

27 жовтня 2017, 14:54
Співробітник компанії Google Фелікс Краузе описав проблему з налаштуваннями приватності в операційній системі iOS

Особливість камери дозволяє додаткам на iPhone вести приховану зйомку після отримання дозволу на доступ до камери, пише The Next Web.

Користувачі iOS часто надають повний доступ до камери одразу після завантаження програми. Такі додатки можуть з легкістю відстежувати обличчя користувача, робити знімки або вести трансляцію з основною і фронтальної камери без відома власника пристрою.

Відео дня

Щоб продемонструвати роботу цієї уразливості, Фелікс Краузе написав додаток, який імітує звичайну соціальну мережу. При запуску він запитує доступ до камери, щоб зробити фото для аватара. Потім програма починає завантажувати у стрічку знімки, зняті у фоновому режимі на фронтальну камеру.Інженер уже звернувся до компанії Apple і запропонував кілька варіантів того, як можна впоратися з цією проблемою. Одним із таких рішень, наприклад, є можливість зробити дозвіл камері тимчасовим - або, принаймні, додати індикатор для тих моментів, коли пристрій перебуває в режимі запису. Простим покупцям iPhone Фелікс Краузе радить використовувати спеціальні чохли.

Фелікс Краузе окремо уточнив журналістам, що він веде свою дослідницьку роботу в неробочий час і незалежно від Google.

Раніше НВ повідомляло, що, за даними ЗМІ, компанія Apple дозволила своїм партнерам, які займаються поставками компонентів для Face ID, переглянути вимоги до тестування продукції. Таке рішення прийнято для того, щоб прискорити виробництво смартфонів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X