Мрія параноїка. Процесор Apple T2 відключає мікрофон, коли кришка MacBook закрита

31 жовтня 2018, 11:36

Новий процесор безпеки T2 від Apple відключає мікрофон, коли кришка ноутбука закрита, щоб ніхто не міг підслуховувати користувачів.

Оскільки це строго апаратна функція, ніяке програмне забезпечення не може отримати доступ до мікрофона, пише The Next Web.

"Все портативні комп'ютери Mac з Apple T2 Security Chip оснащені апаратним роз'єднувачем, який гарантує, що мікрофон відключається кожного разу, коли кришка закрита. Це роз'єднання реалізовано тільки в апаратному забезпеченні і, отже, запобігає використанню програмного забезпечення навіть з правами root або ядра в macOS і навіть програмним забезпеченням на чіпі T2", - йдеться в документах компанії Apple.

Відео дня

При цьому в документі окремо зазначено, що новий процесор не відключає камеру MacBook, тому що її поле зору повністю заблоковано при закритій кришці ноутбука.

Новий чіп також отримав захищений анклавний співпроцесор для шифрування даних файлової системи Apple (APFS), захисту завантаження від атак і захисту TouchID.

Цікаво, що до недавнього часу MacBook вважалися досить небезпечними в сенсі витоку інформації. Зокрема, в минулому році дослідник безпеки Патрік Уордл знайшов шкідливе ПЗ, яке може використовувати веб-камеру MacBook.

Все більше і більше компаній тепер надають варіанти блокування мікрофонів і камер своїх продуктів. Наприклад, новий смарт-екран від Facebook, під назвою Portal, має спеціальну кнопку, щоб відключити їх.

На думку журналістів The Next Web, для Apple це крок в правильному напрямі. Проте користувачі MacBook традиційно тримають кришку напівзакритою. Їм потрібно буде змінити цю звичку і переконатися, що вони правильно закривають кришку, щоб запобігти підслуховуванню.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X