Мрія Гаррі Поттера. Apple розповіла, як Face ID розпізнаватиме свіжі шрами

28 вересня 2017, 12:08
Компанія Apple розповіла подробиці про систему Face ID, яка замінить Touch ID на прийдешньому iPhone X

Представники Apple відзначили, що дані сканувань зберігаються тільки локально на пристрої, пише Mashable.

"При використанні Face ID, сторонній додаток попередить тільки про те, чи була аутентифікація успішною, він не може отримати доступ до ID особи або даних, які пов'язані з зареєстрованим обличчям", - відзначили в Apple.

Відео дня

Однак з розпізнаванням облич виявилися несподівані проблеми. Ще на презентації технології, 12 вересня, віце-президент Apple Філ Шиллер визнав: "Якщо у вас є злий близнюк, вам дійсно потрібно захистити ваші конфіденційні дані за допомогою пароля". Але виявилося, що проблеми можуть виникнути не тільки у близнюків.

"Імовірність помилкового спрацьовування збільшується для близнюків, братів і сестер, які схожі на вас, а також для дітей у віці до 13 років, тому що їх окремі риси обличчя ще не повністю сформовані", - пояснює компанія Apple.

Таким чином, технологія розпізнавання обличчя не настільки безпечна, як буквено-цифровий пароль. І, наприклад, в світі Гаррі Поттера у братів Візлі з новим смартфоном iPhone X виникли б складності.

В Apple також детально описали, як Face ID реагуватиме на зміни обличчя користувача. "Якщо ви отримаєте неприємний шрам на лобі, то iPhone X не визнає вас. Але, якщо сканування покаже частковий збіг, а ви введете правильний пароль відразу ж після цього, Face ID буде використовувати саме "частковий збіг" в якості нової точки відліку".

При цьому подробиць про те, що ж таке "частковий збіг", в компанії не привели. Також в Apple відзначили, що Face ID буде стежити за "природними змінами вашого обличчя з плином часу".

Раніше НВ повідомляло, що сенатор від Міннесоти Алан Франкен написав лист в Apple, попросивши пояснити, чи не містить технологія Face ID місця для зловживань . За словами сенатора, експерти вважають, що Face ID "може бути кроком назад в сфері безпеки пристрою", а також потенційним кроком в бік створення приватної бази даних облич користувачів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X