Москва заявила про плани Києва почати війну з Google через Революцію гідності

25 серпня 2015, 17:28
Офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін заявив, що СБУ нібито зібралася вимагати від США видачі співзасновника Google, який народився в Москві, Сергія Бріна

Про це спікер правоохоронного органу, що часто використовується Кремлем з політичною метою, написав у себе в твіттері.

Маркін заявив, що українська спецслужба нібито звинуватила Бріна в "кремлівській пропаганді" та "приниженні національної гідності". Російський чиновник також приписав Києву плани щодо арешту рахунків найбільшого пошуковика.

Відео дня

Представник СКР послався на новину про те, що Google-перекладач перекладає фрази з української на російську співзвучно кремлівської риторики. Як приклад наводиться вислів Революція гідності, яке сервіс перекладає як Политический кризис на Украине (Політична криза в Україні).

Google Translate часто ловлять на незручних або смішних перекладах. Найчастіше багато з них виникають через вплив спільноти - користувач може запропонувати сервісу свій варіант перекладу. При великому числі виправлень сервіс починає вважати варіант користувачів більш правильним, що не виключає участі "кремлівських тролів" для подібної словесної маніпуляції.

Днями Роскомнагляд зажадав від Вікіпедії видалити статтю, в якій міститься інформація про приготування наркотику, однак вона відмовилася. У підсумку цензорное відомство все ж заблокувало відповідну статтю, але пізніше пішло на поступки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X