Моряки-геймери. Флот США закупить ігрові приставки для управління підводними човнами

21 вересня 2017, 13:09
Військово-морське відомство США вирішило відмовитися від контролерів для перископів підводних човнів на користь геймпада Xbox 360

Виявилося, що геймпади легше, дешевше і звичніше для моряків, пише Star and Stripes.

"Командування флоту поцікавилося у молодших членів екіпажів підводних човнів, що можна зробити, щоб полегшити їм службу. І побажання зробити більш зручним управління перископом виявилося нагорі списку", - розповів лейтенант Кайл Леонард, помічник командира ракетно-артилерійської бойової частини підводного човна SSN-785 "Джон Ворнер".

Відео дня

Xbox 360 будуть використовувати на атомних субмаринах типу Virginia, які призначені для боротьби з підводними човнами на глибині і для прибережних операцій. Їх екіпаж - трохи більше ста чоловік.

На відміну від інших типів підводних човнів, човни типу Virginia позбавлені традиційної труби перископа, яку може обертати одна людина. Перископ на цих човнах був замінений на дві щогли з камерами високої роздільної здатності, які обертаються на 360 градусів. Саме для управління цими щоглами і потрібен Xbox 360, який замінить пульти управління, вартістю 38 тисяч доларів кожен.

"Старий джойстик аж ніяк не дешевий, і він призначений тільки для установки на підводний човен типу Virginia. Я ж можу піти в будь-який магазин відеоігор і купити контролер Xbox в будь-якій точці світу, тому він дуже легко замінюється", - сказав Марк Ейхенлауб, помічник штурмана підводного човна SSN-785 "Джон Ворнер".

Для того, щоб реалізувати задумане, ВМС доведеться наймати технічних фахівців, які проведуть всі необхідні роботи. Зараз представники компанії Lockheed Martin почали тестування контролерів Xbox 360. Зокрема, геймпади перевірили в польових умовах моряки підводного човна SSN-785 "Джон Ворнер". Але до впровадження нововведення морякам-підводникам доведеться почекати мінімум пару років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X