Милого впізнаю по ході. Google вмонтує в Android біометричну ідентифікацію

18 січня 2016, 12:12
Ваш смартфон буде просто знати, ви це чи ні, без зусиль з вашого боку, обіцяють розробники з Google. Це кінець епохи приватності, заявляють скептики.

У 2015 році Google став частиною великої компанії Alphabet. Зроблено це було з метою підкреслити, що компанія остаточно переросла статус найбільшого у світі пошуковика. Проектів стало занадто багато, і вони дуже різнопланові. У зв'язку з чим потрібна нова керуюча компанія, яка б їх об'єднала.

Відео дня

Найчастіше для того, щоб виправдати таке рішення, представники компанії посилалися на очолювану футурологом Реєм Курцвейлом програму розробки штучного інтелекту. Але, схоже, першим великим звершенням стане інший проект.

На думку ряду експертів, наймасштабнішим проектом Google стане Abacus. Метою цього проекту є заміна традиційних паролів програмним забезпеченням, яке ідентифікує користувача за низкою біометричних параметрів.

Отчаявшись заставить пользователей заботиться о своей безопасности, Google решил окончательно покончить с паролями
Отчаявшись заставить пользователей заботиться о своей безопасности, Google решил окончательно покончить с паролями Фото:

Сам по собі момент ідентифікації більше не буде мати значення. Смартфон або планшет буде постійно знати, чи тримає його в руках справжній власник. Визначити це допоможе постійний моніторинг декількох факторів. Серед них — місце розташування смартфона (збігається з типовим маршрутом дім-робота), тембр голосу, характерні інтонації і вирази, хода, манера набору тексту і, звичайно, відбиток пальця (за допомогою сканера) та фото користувача (за допомогою фронтальної камери).

Якщо сума умовних «балів» достовірності, набрана тим, хто тримає його в руках, буде достатньою, то програма вважатиме, що пристрій знаходиться в руках його справжнього власника. В такому випадку, користувач отримає доступ до конфіденційної інформації без усіляких паролів і додаткових шарів ідентифікації.

Якщо програма вважає, що його тримає в руках стороння людина, то доступ до конфіденційних даних буде закритий. В такому випадку, знання пароля також не знадобиться.

Додаток такого роду може стати холоднокровним вбивством одного з найстаріших елементів традиційного інтернету — паролів, вважає оглядач авторитетного порталу Engadget Вайолет Блю.

Ваш смартфон завжди буде знати, чи ви тримаєте його в руках. І більше ніякої мороки з паролями. На тлі багаторічного ниття аналітиків про те, що люди з року в рік продовжують використовувати такі паролі, як «password» і «123456», нововведення на зразок Abacus буде сприйнято з ентузіазмом, переконана Блю.

Abacus будет использовать добрый десяток параметров для идентификации пользователя без пароля, включая тембр голоса и походку
Abacus будет использовать добрый десяток параметров для идентификации пользователя без пароля, включая тембр голоса и походку Фото:

В ході пробних демонстрацій технології на минулорічній конференції I/O, представники Google заявили, що, за їх підрахунками, Abacus перевершує звичайний сенсор відбитків за захищеністю в 10 разів.

У Google також стверджували, що в розробці системи та її першопочатковому тестуванні беруть участь працівники з більш ніж 30 американських університетів. На перших порах, у разі сумнівів у правильній ідентифікації користувача, Abacus все ж буде запитувати пароль, зазначають в Google.

На думку експерта по комп'ютерній безпеці і колишнього співробітника Google Кріса Мессіни, Abacus може стати справжньою революцією у сфері безпеки, оскільки безумовно є більш «секьюрным» рішенням, ніж нинішній «золотий» стандарт в цій області — двох-факторна аутентифікація (пароль плюс підтвердження з іншого джерела, наприклад, СМС).

Однак, цей ентузіазм поділяють не всі. Наприклад, інженер компанії Cisco Шоун Кулі вважає, що цілком можлива ситуація, коли користувач зламає ногу, але не зможе зателефонувати у швидку, оскільки його смартфон не впізнає його по ході і відмовиться пускати його далі екрану блокування.

Втім, багато експертів вважають, що головною проблемою є не можливі казуси з ідентифікацією. Найімовірніше, Google доведе Abacus до розуму перед випуском на масовий ринок.

Небезпека пов'язана з безперервним збором даних про користувача, його переміщення і активності, вважає Вайолет Блю з Engadget. А значить, правоохоронні органи будуть любити смартфони ще більше, адже ті стануть збирати ще більше інформації про своїх користувачів. І раз смартфон завжди буде точно знати, що ним користується конкретна людина, визначати місцезнаходження користувача буде простіше.

Причому, на думку Блю, проект може бути реалізований вже найближчим часом, оскільки всі апаратні компоненти, необхідні для відстеження заданих параметрів (камера, акселлерометр) вже за замовчуванням вбудовані в більшість сучасних смартфонів.

Після реалізації Abacus, тотальне стеження за користувачами мобільної платформи Android (а їх кількість обчислюється сотнями мільйонів тільки в західних країнах). І питання тут в тому, що слабкі паролі — це дуже незначна проблема в порівнянні з тим, що немає ніякого контролю за тим, що відбувається з приватними даними користувачів, переконана Блю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X