Microsoft йде на дно. Нові дата-центри компанії будуть розміщені в океанських глибинах

8 лютого 2016, 12:22
В рамках проекту Natick компанія Microsoft вивчає можливість розміщення дата-центрів під водою. Перший експериментальний центр вже пройшов підводну частину випробувань

Дата-центр, який отримав назву Leona Philpot на честь героїні комп'ютерної гри Halo, працював в кілометрі від каліфорнійського узбережжя з серпня по грудень 2015-го. Сервера були поміщені в спеціальну сталеву капсулу. Тепер Leona Philpot повернувся в штаб-квартиру Microsoft в Редмонді, де експерти компанії вивчать результати випробувань.

Відео дня

Американський IT-гігант зазначає, що в даного проекту є дві переваги. По-перше, близько 50% населення Землі живе в межах 200 км від узбережжя, тож підводні дата-центри будуть розташовані ближче до користувачів і зможуть швидше справлятися з запитами. По-друге, їм не знадобляться системи охолодження. З цим завданням буде справлятися холодна вода.

Тестовий дата-центр працював на глибині 9 метрів. Спочатку у Microsoft побоювалися протікань капсули та збоїв в роботі обладнання. Однак Leona Philpot непогано впорався із завданням. І хоча випробування тривали лише кілька місяців, американська компанія вважає, що такі дата-центри зможуть працювати до 20 років.

У Greenpeace вважають, що Microsoft міг би зробити і більше. "Підводні експериментальні дата-центри могли б бути більш чистими, якщо б їх з берега підживлювали вітряні електростанції, і Microsoft має більше інвестувати у відновлювану енергію, - каже представник Greenpeace Том Доудал. - Microsoft відстає від Apple, Google і Facebook в забезпеченні своїх дата-центрів відновлювальною енергією".

Показати ще новини
Радіо NV
X