Microsoft хоче навчати штучний інтелект за допомогою комп'ютерної гри

14 березня 2016, 18:03
Компанія Microsoft розробила ШІ-платформу AIX, навчання якої здійснюється за допомогою комп'ютерної гри Minecraft

Штучний інтелект управляє персонажем гри і вчиться, грунтуючись на його діях. В даний час перед проектом AIX стоїть завдання навчити ШІ підніматися на пагорб. Завдання здається легким, проте слід враховувати, що він приступає до його виконання, нічого не знаючи про навколишній світ. Йому належить навчитися відрізняти день від ночі, визначати перешкоди і небезпеки (наприклад, потоки лави) і розуміти, коли він досяг поставленої цілі повністю або частково.

Відео дня

Автори проекту AIX вважають, що Minecraft стане підходящим способом навчання штучного інтелекту. "Minecraft – ідеальна платформа для дослідження, оскільки це дуже відкритий світ", - говорить провідний розробник AIX Катя Хофманн.

За її словами, в майбутньому ШІ зможе взаємодіяти з людиною і допомагати їй. Хоффман розраховує, що її розробка відкриває шлях до того, щоб в майбутньому штучний інтелект піднявся до рівня людського.

Наразі з AIX працює менше 10 осіб, включаючи Катю Хоффман, але з літа поточного року до нього буде відкритий широкий доступ на умовах відкритої ліцензії. Програмісти зможуть проводити власні експерименти з ШІ, але без можливості взаємодії з іншими гравцями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X