Мертвого розбудить. Новий смартфон Pixel 4 сканує обличчя господаря, навіть якщо він спить

18 жовтня 2019, 16:00

Функція розблокування екрану через сканування особи в новому Pixel 4 працює, навіть якщо у господаря закриті очі. Це може бути проломом в системі захисту смартфона.

Днями компанія Google представила нове покоління свого смартфона Pixel. 5,7-дюймова FullHD+ версія і топова 6,3-дюймова Quad HD+ модель отримали радикально новий дизайн, яскраві кольори і непогані характеристики.

Відео дня

Гаджети також укомплектували новими інтелектуальними примочками, на кшталт управління жестами. Крім цього, смартфон розпізнає, коли його власник перебуває поруч, і як тільки він тягнеться за гаджетом рукою - активується розблокування екрану за допомогою сканування обличчя. Через це в Google заявили, що розпізнавання обличчя в цьому смартфоні - найшвидше на ринку.

Але, як виявилося, технологія розпізнавання обличчя в нових Pixel 4 не зовсім безпечна. Днями експерт з технологій в BBC News Кріс Фокс повідомив, що розблокувати екран за допомогою сканування обличчя в новому смартфоні від Google можна, навіть якщо у його господаря закриті очі.

У Google заявили, що біометрична система розблокування екрану відповідає всім вимогам безпеки, але на практиці це виявилося не так. Якщо смартфон можна розблокувати, коли його господар спить або перебуває без свідомості - це величезна дірка в захисті гаджета, яка дозволяє третім особам отримати доступ до персональних даних користувача.

Кілька місяців тому експерти протестували системи сканування особи в смартфонах LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note8, OnePlus 6, а також Apple iPhone X. Для тестування використали голову, яку створили на підприємстві Backface в Бірмінгемі. Устаткування створили всього за кілька днів, а фейкова голова обійшлася в 300 фунтів стерлінгів.

Автор статті Томас Брюстер "використав свою власну голову", щоб зареєструватися в системі розпізнавання обличчя кожного з смартфонів. Потім журналіст застосував вже надруковану голову. "На всіх чотирьох телефонах з Android фальшива голова допомогла розблокувати телефон, хоча і з різним ступенем легкості. IPhone X був єдиним смартфоном, який так і не вдалося обдурити", - пояснив автор експерименту.

Схоже, що розпізнавання обличчя в смартфонах на Android досі поступається за рівнем безпеки своїм конкурентам, які працюють на iOS.

Показати ще новини
Радіо НВ
X