Менше музики: ВКонтакті зобов'язали впровадити технологію фільтрації завантаження піратських аудіозаписів

29 вересня 2015, 15:37
Арбітражний суд Санкт-Петербурга та Ленінградської області з позовом студій Universal Music і Warner Music зобов'язав соціальну мережу ВКонтакті впровадити технологію, яка буде запобігати завантаженню піратського контенту на сайт

Про це йдеться в повідомленні Міжнародної федерації виробників фонограм (IFPI), яка представляє інтереси компанії в суді, передає РБК.

"Суд на прохання компаній вимагав від ВКонтакті використовувати ефективну технологію для запобігання завантаження аудіозаписів компанії на сайт, що передбачає видалення з боку ВКонтакті треків, що належать компанії, та запобігання їхній появі на сайті в майбутньому", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

За словами джерела агентства, по суті, це фільтруючі програми, які не дозволяють розмістити на сайті незаконні фонограми. За словами джерела "Ведомостей", близького до соцмережі, така система у ВКонтакті вже розробляється.

Голова IFPI Френсіс Мур зазначив, що сервіс ВКонтакті, який порушує права звукозаписних компаній, був "величезною перешкодою для розвитку ліцензійного бізнесу в Росії, надаючи доступ до сотень тисяч піратських треків понад 70 млн користувачам на день".

Судові тяжби ВКонтакті зі звукозаписними компаніями почалися у квітні 2014 року. Тоді до соцмережі було подано три позови – від Warner Music UK Limited, Sony Music Entertainment і Universal Music. Правовласники звинуватили соцмережу в поширенні піратського контенту та вимагали грошової компенсації на загальну суму 51,6 млн рублів. Наприкінці липня суд між Sony Music Entertainment і ВКонтакті закінчився мировою угодою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X