Імперські замашки. Менеджери Huawei розповідають, як ховатимуть Apple і Samsung

26 грудня 2018, 20:03

Huawei давно хотів заткнути за пояс Apple, і в 2018-му це вийшло зробити за кількістю проданих смартфонів. А ще китайці змогли переплюнути Apple в головному - вони не соромляться запрошувати журналістів до себе в гості. НВ побувало в штаб-квартирі Huawei в Шеньчжені і поспілкувалося з представниками відділу маркетингу, програмного забезпечення і споживчих товарів компанії.

Кілька тижнів тому НВ побувало в китайській кремнієвій долині і новій азіатській техностолиці - місті Шеньчжень. Детальніше про це ми писали в репортажі зі штаб-квартири і нового дослідницького центру Huawei.

Відео дня

Зрозуміло, найбільше нас цікавило, коли Huawei відмовиться від Android, щоб максимально насолити Дональду Трампу в торговельній війні зі США, а також, скільки камер буде в наступних флагманахи Huawei, враховуючи, що Samsung вже робить моделі з чотирма вічками, а Nokia й зовсім погрожує випустити модель з п'ятьма лінзами.

Офіційні особи Huawei, звичайно, трималися так стійко, що розколоти їх не вийшло б навіть у гестапо, але це не означає, що розмова була нецікавою. Про те, чим живе виробник смартфонів номер два у світі і коли він стане виробником номер один, НВ дізнавалося у директора маркетингу продуктів Huawei Яна Венхуа, менеджера маркетингу програмного забезпечення Райана Луї та експерта з продажу смартфонів Тома Чена..

Ян Венхуа і бренд Huawei в цілому

Розмову про китайський бренд менджери починають традиційно по-китайськи, - з акцентом на масштабах і обсягах свого виробництва. Ян Венхуа говорить про 180 тис. співробітників ув більш ніж 170 країнах світу. Цифри дійсно вражаючі, оскільки, до порівняння, один з їх головних конкурентів Apple налічує на 50 тис. співробітників менше.

Ян хвалиться не тільки кількістю співробітників, але й головними досягненнями Huawei за останні роки:

"Нам належить найкраща камера для смартфона у світі, перший мобільний процесор зі штучним інтелектом (ШІ), найдовша робота акумулятора в світі і багато іншого", - говорить директор маркетингу продуктів.

Хоча, разом з ШІ-чипсетом Huawei Kirin 970, апаратне забезпечення, орієнтоване на застосунки з ШІ були представлені світу ще в торішніх передових смартфонах iPhone X, Samsung S8, Google Pixel 2 і навіть LG V30. Перераховані компанії також використовували ШІ для створення просунутих голосових помічників, розумних фотокамер, доповненої реальності й інших сучасних розробок.

Ян Венхуа все ж говорить, що компанія вивчає досвід партнерів, але при цьому не копіює, а створює власні дослідницькі центри по всьому світу, інвестує в розроблення нових продуктів і, за його словами, через це 80 тис. співробітників Huawei (майже 45 % від усіх) є інженерами і сама компанія позиціонує себе як інженерна.

Безумовно, маркетологи Huawei не могли не згадати співпрацю з профільними виробниками:

"Збираючи досвід користувачів в останні роки, ми зрозуміли, що вони хочуть хорошу камеру, і в цьому році, у співпраці з Leica, ми запустили P20 Pro з новим чипсетом Kirin 970 зі штучним інтелектом, який допомагає камері робити кращі фото", - розповідає Ян Венхуа.

Крім успішної співпраці із забутим німецьким брендом фототехніки Leica, Ян виділяє й кооперацію з виробником модного одягу Porsche Design, який допоміг розробити дизайн для деяких флагманських моделей Huawei.

Очевидно, що це, певною мірою, кітчевий хід для нечисленних користувачів, які хочуть, щоб їх телефон виглядав по-багатому. Привіт власникам Vertu і позолочених смартфонів (якщо такі ще залишилися).

За дизайн, до речі, в компанії відповідають дослідні центри з Парижа і Лондона. Але навряд чи рішення пустити пил в очі конкурентам, додавши на корпус смартфона назву спортивного авто належить саме їм. Об'єктивно, нові моделі Huawei помітно змінилися, почали виділятися серед інших смартфонів і змогли привернути увагу аудиторії.

Правда, неохоче коментують в компанії скандали, пов'язані із забороною на розвиток 5G-мереж і використання продукції Huawei в деяких країнах :

"Деякі держави стурбовані нашими технологіями, але ми продовжуємо співпрацювати з ними. Ми є другим за популярністю виробником смартфонів у світі і наші технології найкращі. Ми ведемо бізнес у різних країнах, і, в той же час, відповідаємо всім законодавствам, навіть таким суворим, як в Європі", - відповідає Ян.

Райан Луї і призначений для користувача інтерфейс Huawei EMUI

Як відомо, крім операційної системи Google Android, Huawei, як і інші великі виробники, комплектує свої смартфони спеціальною оболонкою EMUI.

В останні роки, позначення оновлень Android відповідає оновленням EMUI, і, разом з виходом Android Pie 9.0, Huawei випустив EMUI 9.0, яка стала ще більш інтегрованою з операційною системою Google.

"EMUI з'єднаний з Android і, за допомогою цього, ми хочемо надати більше задоволення від користування смартфонами для наших клієнтів, оптимізувати інструменти управління і досвід експлуатації", - говорить Райан Луї.

Райан показав роботу нового EMUI 9.0 на прикладі свіжого флагмана Huawei Mate 20 Pro, який, до речі, недоступний для українського ринку, оскільки в компанії порахували, що модель не досягне високих показників продажів через популярність іншого флагмана - P20 Pro.

Фішкою поновлення став простіший і інтуїтивний інтерфейс, спрощене меню налаштувань, зміни в годинниках/будильнику, легке згортання і перенесення піктограм. Крім цього, смартфони Huawei тепер можуть адаптувати свій екран і виводити його на робочий стіл комп'ютера.

У цьому Huawei не перший, адже подібні нововведення вже реалізовував Samsung як в своїй попередній користувальницькій оболонці TouchWiz UI, так і в новій - One UI, не кажучи вже про різноманітні примочки персоналізації від Apple.

Зате, в Huawei пройшлися по захисту персональних даних: в EMUI 9.0 додали менеджер паролів, функцію блокування окремих програм і контроль часу користування застосунками. Знову-таки, Apple показала такі фішки в черговому оновленні iOS ще кілька місяців тому, але багато користувачів Android все ще обділені подібними елементами захисту.

"Крім змін в інтерфейсі, ми прискорили всі можливі способи використання пристрою. Наприклад, застосунки запускаються тепер на 40% швидше. Це дозволяє нам мати найкращі показники продуктивності навіть через довгий час після випуску смартфонів", - говорить Райан Луї.

Більш цікаві доповнення в EMUI 9.0 пов'язані з розширенням функцій ШІ камери. Найсучасніший процесор Huawei Kirin 980 тепер дозволяє не тільки розпізнавати ситуації зйомки, але й ідентифікувати об'єкти в кадрі.

Райан наводить камеру новенького Mate 20 Pro на тарілку з фруктами, і смартфон автоматично розраховує кількість калорій в кожному з них. Далі більше, - менджер маркетингу програмного забезпеченя Huawei направляє камеру на свої модні кеди, і та не тільки визначає їх бренд і модель, але й відразу ж видає пропозиції і ціну на них в інтернет-магазинах.

Але, на жаль, таке нововведення буде недоступним для багатьох країн через обмеження у використанні даних:

"Коли ви скануєте об'єкти, інформація про них відсилається на хмарні сховища і генерується з інтернет-магазинами, тому обмеження щодо використання даних в деяких країнах не дозволять впровадити цю технологію", - пояснює Райан.

Що стосується чуток про розроблення оригінальної операційної системи Huawei - офіційної позиції поки що немає. Райан "нічого не знає про це", і тільки підтверджує факт співпраці з Android.

Том Чен і флагманські смартфони Huawei

За словами Тома Чена, компанії вдалося наростити частку високопродуктивних смартфонів на ринку за рахунок величезних інвестицій.

"У минулому році ми були на шостому місці в світі за показником інвестицій у виробництво. Попереду нас були такі компанії, як Volkswagen, Google, Microsoft. Ми витратили більше грошей, ніж Apple", - говорить Том.

Звичайно, складно оцінити, наскільки кількість інвестицій - об'єктивний параметр, адже, незважаючи на титанічні зусилля Google з розвитку своїх смартфонів, їх смартфони Pixel досі займають незначну частку на ринку.

Проте, зараз у Huawei є чотири лінійки смартфонів: флагманський Mate і P, а також усереднені Nova і Y. Компанія планує випускати два флагмани на рік - восени та навесні, як це, власне і сталося, з P20 і Mate 20.

Том вважає, що однією з причин успіху нових флагманів Huawei стали серйозні зміни в дизайні, зокрема, додавання градієнтного кольору Twilight:

"Ми принесли новий колір на ринок, хоча дуже довго дискутували з приводу цього всередині компанії. Ми бачили, що в європі люди купують більш стримані кольори, на кшталт чорного і темно-синього. Але, наша ідея виявилася успішною".

Як вже було сказано, Samsung і Nokia анонсували вихід смартфонів з чотирма і навіть п'ятьма камерами, але в Huawei досі впевнені, що "навіть після 9 місяців від старту продажів, потрійний модуль P20 Pro робить найкращі фото на ринку".

Журналісти авторитетного американського видання про технології CNet доводять зворотне. За їх версією, найкраще в 2018-му фотографував згаданий Google Pixel 3 і основний гравець ринку - Samsung, зі своїм новим флагманом Galaxy Note 9.

Не обійшлося й без розбіжностей в продуктивності: Huawei вже в 2019-му робить ставку на свіжий процесор Kirin 980, яким укомплектований Mate 20 Pro. Том Чен говорить про все тих же рекордних продуктивності, енергоспоживанні, швидкості передачі даних і т.д. Хоча, судячи з тестів у мережі, новий чипсет Qualcomm Snapdragon 855 встиг потіснити показники Kirin 980.

Очевидно, що кожна жаба буде хвалити своє болото, і навіть найнадійніші рейтинги можуть відрізнятися від користувацького досвіду роботи з пристроями і їх реальної оцінки. В цьому і принадність сучасного ринку смартфонів. Уже в наступному році дізнаємося, - "безглуздого" чи "нещадного".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X