Майже Face ID. Голландський інженер розробив для знайомого кота "систему розпізнавання морди"

3 березня 2018, 08:00

Голландський розробник Аркайц Гарро створив пристрій, який повідомляє, що в гості до нього прийшов кіт сусіда.

Щоб побудувати гаджет, Гарро використовував міні-комп'ютер Raspberry Pi, змонтований на камері, з програмним забезпеченням розпізнавання зображень і виявлення рухів, пише Business Insider.

Відео дня

"Мені знадобилося кілька годин, щоб зібрати всі деталі разом з програмним забезпеченням і запустити його, але ще трохи часу, щоб налаштувати програму, щоб вона могла розпізнати кота", - сказав Гарро.

Пристрій знадобилося голландцеві для того, щоб пускати в будинок чорно-білого кота Бобіса, який став приходити до інженера на задній двір. Спочатку Гарро з дружиною припустили, що кіт бродячий, але виявилося, що у тварини є господар, який живе неподалік.

"По-перше, ми подружилися з котом і розмістили фотографії в нашому районі. Ми дізналися, що у кота є власник, який жив через кілька будинків і був готовий "поділитися" з нами котом, у якого тепер є дві сім'ї, які його люблять. Здається, він розробив графік і приходить в наш будинок в конкретний час", - розповів Гарро.

Замість того, щоб встановлювати дверцята для домашніх тварин або дозволити Бобісу чекати на холоді, Гарро створив гаджет з прикріпленою камерою, який використовує програмне забезпечення для виявлення руху і розпізнавання зображень.

"Ми хотіли, щоб нам повідомляли, коли він був поруч, щоб ми могли відкрити йому задні двері, оскільки у нас немає двері для кішки. Коли гаджет виявляє рух, він відправляє зображення в програмне забезпечення для розпізнавання образів. Воно перевіряє "правильність" кота на основі попередніх зображень", - пояснив інженер.

Якщо програмне забезпечення переконується, що під дверима сидить потрібний кіт, (а не сторонній, або білка, або шматочок сміття) Гарро отримує повідомлення на своєму телефоні.

За словами голландця, пристрій правильно визначає Бобіса в 100% випадків, якщо той дивиться в камеру.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X