Квантові точки – новий крок в еволюції технологій телевізійних екранів

26 січня 2017, 09:00
Новини компаній
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тривалі роки дослідницької роботи дозволили Samsung створити нову технологію Quantum Dot Display (екран на квантових точках), дисплеї, на яких дають глядачеві революційно яскраве і живе зображення з надзвичайно точною передачею кольору

Тривалі роки, екрани таких телевізорів надійні і не схильні до вигоряння протягом довгого часу.

Революція від Samsung. Як телевізори з технологією екрану Quantum Dot змінять життя?

Суть нової розробки полягає у використанні при виробництві панелей квантових точок – крихітних частинок, які здатні яскраво світитися. Завдяки їхнім властивостям кінцеве зображення виходить одночасно і яскравим, і дуже насиченим, при цьому немає необхідності жертвувати жодним з цих параметрів.

У чому ж полягає прорив технології Quantum Dot Display?

РК-телевізори останніх поколінь зробили суттєвий крок вперед у збільшення яскравості, але не забезпечували ідеальну передачу кольору. Білий світ, створюваний підсвічуванням звичайного телевізора, виявився не таким вже і білим, згодом чого кінцева картинка мала зовсім інші барви.

Річ у тому, що нині більшість РК-телевізорів, представлених на ринку, використовують синє діодне світіння з додатковим покриттям жовтого фосфору для створення білого підсвічування. Таке рішення дозволяє отримати широкий спектр білого, але має обмеження для повноцінного відтворення червоних або зелених відтінків на екрані. Крім того, характеристики фосфорного покриття з часом можуть змінюватися, а отже і якість кінцевої картинки.

У телевізорах Samsung SUHD джерелом білого світла є квантові точки. Вони випромінюють ідеально чисте світло, яке передає природні кольори і створює реалістичне зображення. Використання технології Quantum Dot Display дозволяє досягти ефективного і безкомпромісного результату як у відношенні яскравості, так і щодо перенесення кольорів.

Крім того, квантові точки зроблені з неорганічних матеріалів, що забезпечує дисплею вашого телевізора непохитну стійкість до вигорання протягом довгих років.

Як це працює?

Квантові точки – напівпровідникові нано-кристали, що здатні випромінювати світло з певною довжиною хвилі. Конкретний колір, відтворюваний однієї квантовою точкою, визначається її розміром. Чим більше її розмір, тим більш насичений червоний видно, і чим менше розмір, тим більше пурпуровим. Технологія Quantum Dot дозволяє Samsung регулювати розміри квантових точок аж до найдрібніших частинок, а значить створювати точний колір.

Рішення Quantum Dot Display представляє додатковий ультратонкий шар між світлодіодним підсвічуванням і матрицею телевізора, і включає трильйони яскраво світяться червоних і зелених квантових точок на тонкій плівці. Отримувана ними енергія у вигляді синього діодного світла проходить через шар крихітних кристалів, дозволяючи створювати правильне біле світло для матриці дисплея. Стабілізація світла квантовими точками виводить якість зображення на новий рівень, забезпечуючи кольори максимально наближеними до реального життя.

Краща якість зображення з фірмовими технологіями

Телевізори SUHD TV оснащені 10-бітноїю панеллю, яка здатна відтворювати більше 1 мільярда колірних відтінків, що у 64 рази більше, ніж здатні відобразити пристрої з 8-бітною панеллю.

Крім того, технологія HDR 1000 нагороджує глядача чудовою яскравістю. Її чисельне вираження може досягати 1000 ніт. Результат – правильна контрастність у будь-яких сценах і величезна різноманітність відображуваних відтінків.

Для максимально реалістичної і точної передачі зображення передбачена технологія Ultra Black (Ультра чорний), націлена на зменшення відблисків телевізійної панелі від зовнішніх джерел світла. Своєю чергою, це означає більше комфорту для глядачів.

Також варто відзначити, що в процесі виробництва екранів на базі технології Quantum Dot не використовується кадмій. Останній представляє з себе токсичний матеріал, який негативно впливає на зовнішнє середовище.

Нині технологія Quantum Dot Display вже представлена в моделях телевізорів KS9800, KS9000, KS8000, KS7500 і KS7000. Вони заряджають глядача задоволенням від перегляду улюблених кіношедеврів.

Дізнайтеся більше на офіційному сайті: http://www.samsung.com/ua/tvs/overview/

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X