Крутіше тільки яйця. Все, що потрібно знати про нові ігрові ноутбуки ASUS ROG
В кінці квітня на заході в Стамбулі тайванська компанія ASUS показала оновлену лінійку ноутбуків під брендом Republic of Gamers.
Цей суббренд ASUS, який частіше зустрічається в скороченому написанні ROG, є нішевим. Він орієнтований суто на геймерів.
Однак, ніші бувають різні. Наприклад, ігрова ніша - це швидше не ніша, а чорна діра. Очікується, що в 2019 році оборот індустрії кіберспорту досягне феноменальної цифри $ 1.1 млрд.
Мільйони гравців, що витрачають свої "кревні" на можливості безкарно мочити екранних монстрів, а також один одного у вигляді танчиків, літачків і знову ж монстриків, безупинно вимагають нового і більш потужного заліза.
Безумовно, є армада хардкорних геймерів, які віддають перевагу ігровим консолям та настільним комп'ютерам кастомної збірки, і незліченна кількість казуальних геймерів, які грають на смартфонах. Однак, ігрові ноутбуки були і залишаються одним з найважливіших інструментів для геймерів.
І ROG ось уже багато років є лідером цього сегмента, успішно конкуруючи з іншими брендами, включно з культовим Alienware, що нині належить Dell.
Черговим етапом гонки озброєнь стали відразу п'ять нових ігрових ноутбуків лінійки ROG.
У них використовуються відеокарти NVIDIA серії RTX і нові процесори Intel 9-го покоління, екрани з частотою оновлення до 240 Гц. А в деяких моделях і зовсім використовуються унікальні для ринку інженерні рішення. До дизайну нових моделей доклали руку співробітники Designworks BMW.
НВ виділив кілька найцікавіших фактів про лінійку ROG, яка починає новий виток гонки озброєнь в сегменті геймерських ноутбуків.
ASUS ROG Zephyrus S

Почнемо з найкрутішої новинки - з ноутбука ROG Zephyrus S (GX502), який обіцяє стати флагманом сучасного ринку ігрових ноутбуків.
Модель продовжує традиції лінійки Zephyrus - це тонкий і легкий ноутбук з топовим залізом.
Але тепер цей корпус повністю зроблений з магнієвого сплаву, який легший і міцніший за алюміній. Вага ноутбука складає всього 2 кг, що для геймерської моделі з такою потужністю здається просто жартом.

А дизайн став трохи "спокійнішим" у порівнянні з попередніми моделями. Створюється враження, що в ASUS спробували зробити ноутбук більш універсальним і придатним для повсякденного використання як бізнес-ноутбук.
Попередній "зефір" з агресивним дизайном десь на серйозних переговорах в пристойному офісі виглядав би дивно. Цей - цілком прийнятно.
Але ключові фішки на місці - включно з металевою кришкою з текстурованою поверхнею і логотипом ROG з підсвічуванням. Клавіатура отримала індивідуальне RGB-підсвічування кожної кнопки.
Усередині Zephyrus S - 6-ядерний процесор Intel Core i7-9750H, 16 або до 32 ГБ оперативної пам'яті DDR4 з частотою 2666 МГц і новітні відеокарти NVIDIA GeForce RTX. На вибір доступні RTX 2060 c 6 ГБ GDDR6 або RTX 2070 (не Max-Q, а повноцінний варіант) c 8 ГБ GDDR6.
Як накопичувачі використовуються NVMe PCIe SSD на 256, 512 ГБ або 1 ТБ з підтримкою RAID0.
З роз'ємів є RJ45, 1xUSB 3.1 Gen 2 Type-C, 2xUSB 3.1 Gen 1 Type-A, 1xUSB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI, 3,5-мм аудіороз'єм, роз'єм для мікрофона.
Для зарядки використовується власний блок живлення з пропрієтарним роз'ємом, але підтримується і зарядка через Type-C (більш універсальний, але повільний варіант).
Заявлений час роботи від вбудованого акумулятора (76 Вт-год) становить 6 годин. Зрозуміло, мова йде про режим економії енергії. В ігровому режимі краще, звичайно ж, відразу підключати зарядку.
Окрема пісня - охолодження. Тут аж два вентилятори і шість теплових трубок. Ну і нікуди не поділося унікальне інженерне рішення ASUS - для кращого забору повітря у відкритому положенні ноутбука нижня кришка піднімається.

На ноутбуці встановлено фірмовий застосунок ASUS, який дозволяє здійснювати тонке налаштування розгону заліза і роботи системи охолодження.
У всіх Zephyrus S будуть встановлені виключно екрани з IPS-матрицями. Діагональ екрану - 15,6 дюйма, роздільна здатність - Full HD. Час відгуку - 3 мс, є сертифікація PANTONE (тобто передача кольору буде бездоганною). У молодших моделей буде частота оновлення 144 Гц, що саме собою непогано, але топові Zephyrus S можна купити з екранами, що видають аж 240 Гц.
Словом, Zephyrus S - це топове рішення для справжнього геймера, який хоче завжди носити з собою тонкий і легкий ноутбук приємної зовнішності, здатний потягнути "на максималку" будь-яку сучасну гру.
В Україні Zephyrus S з'явиться в липні. Ціни поки що невідомі, орієнтовно, вони стартують від $2200.
ASUS ROG Zephyrus M

Ця модель простіша, хоч виглядає майже ідентично старшій. Зовнішні відмінності зводяться до пластикової нижньої кришки (на магнії трохи зекономили) і відсутності функції відкривання нижньої кришки для забору повітря. Важить "емка" на 120 г менше.
Екрани тут ті ж. Підсвічування клавіатури також на місці.
З точки зору заліза тут також майже паритет з Zephyrus S - той же процесор і такі ж варіанти оперативної пам'яті і SSD.

Компроміс є за відеокартами - для "емки" будуть доступні тільки NVIDIA GeForce RTX 2060 з 6 ГБ GDDR6 або GTX 1660 Ti з 6 ГБ GDDR6.
Про ціни поки що нічого не відомо.
Zephyrus M може бути цікавим варіантом для тих, хто хоче отримати "майже Zephyrus S", але трішки дешевше. Наскільки "трішки" поки що не ясно.
ASUS ROG Scar III, Hero III, Strix G

Це більш доступні ноутбуки, які при цьому мають більш агресивний дизайн.
На тлі строгих Zephyrus ці моделі виглядають набагато більш геймерськими по духу.
Scar III і Hero III ідентичні за начинкою і відрізняються тільки дизайном, причому мінімально.
Щоб уникнути плутанини між ними, в деяких регіонах, наприклад у Великій Британії, Scar III буде продаватися виключно в топовій конфігурації, а Hero III - в слабших. Можливо, таку ж політику виберуть і для України.

Дизайн цих моделей буквально волає про епітети. Асиметрія в обрисах, рубані лінії, підсвічування по периметру - такий ноутбук здалеку ні з чим не переплутаєш.
Ноутбуки можуть бути 15- і 17-дюймовими, матриці IGZO (144 або 240 Гц), час відгуку 3 мс.
У 17-дюймових версіях встановлена повнорозмірна клавіатура з цифровою панеллю праворуч. У "п'ятнашки" використовується тачпад з екраном, на який можна вивести цифровий блок. Я вже висловлювався з приводу цього рішення в огляді ASUS ZenBook 14.
На відміну від лінійки Zephyrus, яка оснащується виключно процесорами Intel Core i7, для Scar III і Hero III будуть доступні конфігурації з Intel Core i9-9980H (з 8 ядрами і 16 потоками), а відеокарти будуть від GTX 1660 і до RTX 2070. Обсяг оперативної пам'яті може бути 16 або 32 ГБ, SSD - від 256 до 1 ТБ (M.2 NVMe і SSHD).

У цих моделях проводиться цікавий експеримент під назвою ROG Keystone. Це - невеликий фізичний ключ безпеки з NFC, який виглядає як флешка і вставляється в корпус збоку, поруч із клавіатурою. Користувач може з його допомогою зберегти свої індивідуальні налаштування і свій прихований розділ на накопичувачі ноутбука. Активувати все це можна, тільки вставивши в роз'єм ROG Keystone. Поки що незрозуміло, наскільки ця фішка буде затребуваною. Можливо, саме тому експеримент проводиться тільки на більш простих ноутбуках, а не на топових Zephyrus.
Наймолодша модель ASUS ROG Strix G також буде доступна у варіантах з 15.6- і 17.3-дюймовими екранами (обидва Full HD). Частота оновлення може становити 60 або 144 Гц. Вибір процесорів - Intel Core i7-9750H або Core i5-9300H, а в список доступних відеокарт увійдуть GeForce GTX 1650, GTX 1660 Ti, RTX 2060 і RTX 2070. В іншому істотних відмінностей від інших моделей немає.
ASUS ROG - що в підсумку?
Якщо в ASUS мали намір сильно вразити своїми новинками хардкорних геймерів, то це вдалося повною мірою.
Складно сказати, чи є в світі геймерський ноутбук, здатний вразити більше, ніж остання інкарнація ROG Zephyrus S. На думку спадають хіба що новинки Alienware. Але при прямому порівнянні виявляється, що Zephyrus S - звір іншої породи. Він виглядає більш строго і стильно, що робить його по суті "винищувачем" багатоцільового використання. З Alienware в костюмі на серйозну ділову зустріч не прийдеш.
У той же час любителі відразу показувати оточуючим свою геймерську сутність можуть купити Scar або Hero. Тут і потужне залізо, і цілком брутальний дизайн.
Словом, ROG стає ще більш вражаючим геймерським брендом. Подивимося, якою буде відповідь конкурентів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.