Компанія Mastercard випустила банківські картки з датчиком відбитків пальців

20 квітня 2017, 16:12
MasterCard планує масово випускати платіжні картки з функцією ідентифікації по відбитку пальця замість PIN-коду

Нові карти зараз тестуються в Південній Африці і Mastercard сподівається поширити їх по всьому світу до кінця 2017 року, повідомляє Engadget.

Для нового способу ідентифікації клієнт банку може встановити два відбитки пальців, але "обидва вони повинні бути вашими", - наголошують розробники. Для проведення платіжних операцій продавцям не потрібно встановлювати спеціальний сканер або інше обладнання. Датчик працює тільки при покупці безпосередньо в магазині — для онлайн-оплати, як правило, потрібно ввести PIN-код.

Відео дня

Датчик відбитка пальця являє собою невеликий прямокутник, який знаходиться у верхньому правому кутку і доступний, коли картку вставляють в платіжний термінал. Оплата пройде після того, як датчик просканує і порівняє відбиток із збереженою в біометричному чіпі інформацією.

Для того, щоб отримати таку картку, буде необхідно відвідати відділення банку і здати відбитки — приблизно так само відбувається процес отримання інших біометричних документів. Зашифрований цифровий шаблон вашого відбитка пальця зберігається на мікросхемі EMV карти.

Раніше НВ повідомляло, що в США створили "універсальний відбиток пальця", яким можна розблокувати будь-який смартфон. Сканер відбитку пальця в смартфоні має невелику площину, тому орієнтується не на весь відбиток пальця, а лише на його фрагмент. Цією уразливістю сканерів і скористалися вчені.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X