Компанія Google представила новий алгоритм для поліпшення якості фото

17 листопада 2016, 12:52
В Google розробили алгоритм RAISR, який працює краще завдяки машинному навчанню

Крім того, деталі кінцевого зображення виходять менш розмитими. Алгоритм використовує технологію суперроздільності, тобто покращує якість зображення при його розтягуванні, передає Nplus1.

Відео дня

RAISR зіставляє одні і ті ж зображення в гарній і поганій роздільності, та застосовує до неякісної картинці такі фільтри, які в підсумку дозволять добитися роздільності, порівнянній з оригіналом.

Тренувати алгоритм можна двома способами: в одному випадку алгоритм розучує нові фільтри з прямого зіставлення зображень високої і низької якості, а в іншому — картинку в поганій роздільності спочатку поліпшують з допомогою іншого простого методу, і тільки потім RAISR зіставляє зображення і створює набір фільтрів. І там, і там RAISR отримує інформацію про фільтри на основі аналізу контурів об'єктів на зображеннях.

Дослідники говорять про те, що алгоритм можна натренувати таким чином, що він навчиться вирішувати проблему муару (зазвичай виникає, коли на знімки потрапляє одяг в часту смужку).

Розробники відзначають, що RAISR працює від 10 до 100 разів швидше, ніж сучасні "покращувачі" роздільності, що дозволяє його використовувати як в графічних редакторах, так і на смартфонах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X