Компанія Ford розробила "розумну" куртку для велосипедистів

15 червня 2018, 09:10

У компанії Ford анонсували нову розробку підрозділу Smart Mobility - "розумну" куртку, яка повинна підвищити безпеку велосипедистів на міських дорогах.

Інженери Ford запевняють, що прагнуть створити гармонійну інтеграцію між усіма "користувачами доріг", повідомляє Motor1.

Концептуальна куртка отримала затискачі для підсвічування, щоб вказати, куди саме повертає велосипедист, при уповільненні велосипеда в куртці спрацьовують стоп-сигнали. Також новинка має функції звуку і вібрації, які дозволяють велосипедистам приймати дзвінки, отримувати повідомлення не прибираючи рук з керма.

Відео дня

Куртка може підключатися по бездротового зв'язка до смартфону - це дозволяє використовувати спеціальний навігаційний додаток, не використовуючи екран. Початок прокладання маршруту забезпечується за допомогою вібромоторів в рукавах і голосовим підказкам.

"Додаток Ford буде направляти вас за маршрутами, які уникають жвавих доріг та переходів", - запевнили розробники куртки.

У компанії наголосили, що куртка була розроблена "пристрасною командою" велосипедистів, які випробували її в своєму щоденному циклі, коли добиралися до офісів Ford Smart Mobility Innovation в Лондоні. Главою розробки став Том Томпсон, керівник проекту Ford Smart Mobility.

Концепція куртки була розроблена спільно з фахівцями з велоспорту Lumo та фахівцями з програмного забезпечення мобільності. У Ford кажуть, що подальша розробка передбачає впровадження функції прийому дзвінків і повідомлень за допомогою жестів і голосових команд.

Наразі весь проект залишається в статусі прототипу, але Ford зараз знаходиться в процесі захисту патенту на куртку нового типу.

Навесні 2018 року НВ повідомляло, що компанія Nokia показала на виставці MWC 2018 куртку CHASE LifeTech FR, яку розробила спільно з брендом одягу Kolon і розробником програмного забезпечення GINA. Куртка CHASE LifeTech FR, виглядає як спецодяг яскравого зеленого кольору, а "розумною" її роблять датчики, які збирають дані від власника. Куртка дозволяє отримувати такі дані, як частота серцевих скорочень, температура, місце розташування і рух (акселерометр).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X