Кнопка всевладдя. Facebook перетворить Like в інструмент вираження всіляких емоцій

8 жовтня 2015, 17:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Незабаром пости на Facebook можна буде не тільки "лайкнути", але і "висміяти", "посміхнути" і "сумувати".

Батькові Facebook Марку Цукербергу не дає спати слава Стіва Джобса. Покійний президент Apple любив розповідати всякі небилиці про майбутні новинки, щоб перевірити реакцію громадськості і переконатися в правильності обраного шляху. Тому світ побачили телефон та 11-дюймовий ноутбук від Apple, хоча Джобс обіцяв, що компанія обмежиться плеєром, а маленькими ноутбуками незручно користуватися.

Відео дня

Цукерберг йде тією ж дорогою. На початку вересня він по секрету розповів американській пресі про те, що в Facebook поруч з кнопкою Like скоро з'явиться довгоочікувана кнопка Dislike.

За всі роки існування найбільшої соціальної мережі планети "лайк", по суті, був єдиним способом висловити ставлення до контенту, не рахуючи коментарів або "розшарювання" поста на власній сторінці користувача.

І був другим за популярністю приводом для критики дітища Цукерберга, поступаючись за кількістю гнівних коментарів від недоброзичливців хіба що постійно мінливому алгоритму сортування постів у стрічці новин.

У зв'язку з цим заяву Цукерберга було сприйнято користувачами на ура. Однак, буквально через місяць з'ясувалося, що підступний Цукерберг в кращих традиціях Стіва Джобса забув згадати про одну важливу деталь. Власне, кнопки Dislike не буде, замість цього звичний Like перетвориться в випадаюче меню, в якому користувач зможе вибрати один з декількох типів реакції на контент.

Випробування нової технології, за повідомленням Engadget, почнуться в п'ятницю 9 жовтня серед користувачів Facebook в Ірландії та Іспанії. Спочатку будуть доступні декілька емоцій. Поряд зі звичним "лайком" з'являться смайлики - любов, сміх, посмішку, шок, роздратування і злість. Цілком можливо, що це не фінальний список емоцій, допускають експерти. Навряд чи щось завадить Facebook з часом розширити цей список.

Поки невідомо, скільки часу триватиме тестування, і як скоро нова функція стане доступною для користувачів з інших країн.

Аналітики відзначають, що "апгрейд" кнопки Like - це вимушений захід для Facebook. Дітище Цукерберга як і раніше залишається найпопулярнішою соціальною мережею планети, однак у всесвіті інтернету все частіше запалюються нові зірки. На тлі нових сервісів Facebook все частіше здається морально застарілим.

Можливість "реагувати" на контент картинками і emoji вже не перший рік є частиною стандартного функціоналу багатьох соціальних мереж і новинних сайтів. Наприклад, реагувати з допомогою різних картинок можуть користувачі відомого сервісу командної роботи Slack і відвідувачі популярнеого новинного сайті BuzzFeed. З деяких пір такий функціонал підтримує і Twitter.

Більше того, стрімко набирає популярність соціальна мережа Emojili, користувачі якої взагалі можуть спілкуватися тільки з допомогою emoji.

Facebook залишався по суті останнім великим інтернет-сервісом в стороні від тренду. У вересні, спілкуючись з журналістами, Цукерберг зробив вигляд, що це не так, і по суті повторив знаменитий трюк Джобса, який: виводячи на ринок iPhone, заявив, що Apple "заново переизобрела телефон".

“Користувачі давно просили нас про кнопку Dislike, - сказав Цукерберг. - І ми вже близькі до того, щоб почати її тестування".

В'їдливі журналісти тут же пригадали чолі Facebook, що в колишні роки він говорив, що соціальна мережа не потребує таких нововведеннях, щоб "не перетворитися на подобу Reddit, де користувачі фактично тільки те й роблять, що голосують за чи проти один одного".

Зміни поглядів Цукерберга на контент може обернутися серйозними наслідками як для звичайних користувачів соцмережі, так і для комерційних, попереджали аналітики.

Досі найгіршою оцінкою поста могло бути малу кількість лайків і репостов. Після такого нововведення як Dislike (або альтернативних смайликів негативного відтінку), користувачі зможуть просто принижувати авторів не сподобався їм контенту, пояснюють вони.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X