Кіберполіція пояснила, як уникнути вірусу WannaCry

15 травня 2017, 23:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Департамент кіберполіції Національної поліції України звертається до громадян з рекомендаціями, як уберегти свій носій інформації від вірусу WannaCry, який наразі вже зафіксований в 150 країнах

"Оперативники кіберполіції не радять переходити за сумнівними посиланнями, які надходять на електронну пошту, адже саме це посилання може бути інфіковане шкідливим вірусом. Крім того, не варто завантажувати програми, які не є перевіреними, адже вони також можуть бути інфіковані", - радять в департаменті.

Відео дня

Незважаючи на поширеність вірусу-здирника по всьому світу, в Україні в кіберполіцію ще ніхто не звертався.

Правоохоронці нагадали, що зазначений вірус шифрує файли на комп'ютері. Особи, які її поширюють, надалі вимагають від користувачів викуп за відновлення доступу до інформації. Викуп шахраї вимагають на свої Bitcoin гаманці. Зазвичай сума "винагороди" сягає $300.

За інформацією кіберполіції, для запобігання потрапляння вірусу на комп'ютер слід виконати деякі дії.

В першу чергу необхідно встановити останню актуальну версію операційної системи з останніми оновленнями.

Також необхідно постійно оновлювати програмне забезпечення, яке використовується повсякденно і тільки з офіційних джерел.

Обов'язкова наявність останньої версії антивірусного програмного забезпечення.

Необхідно встановити дієву систему відновлення, щоб зараження не змогло назавжди зруйнувати персональні дані.

Кіберполіція підкреслює: нікому не довіряйте, оскільки будь-який аккаунт може бути скомпрометований, і з облікових записів друзів в соціальних мережах, колег або партнерів з онлайн-ігор можуть направлятися шкідливі посилання. Не відкривайте вкладення, що містяться в електронних листах від незнайомих людей.

Включіть в налаштуваннях Windows на своєму комп'ютері функцію "Показувати розширення файлів". При цьому буде набагато легше помічати потенційно шкідливі файли.

"Тримайтеся подалі від файлів з розширеннями, як ".exe", ".vbs" і ".scr". Шахраї можуть використовувати кілька розширень, щоб замаскувати шкідливий файл як нібито відео, фото або документ (наприклад, 11111.avi.exe або doc.scr)", - відзначають в поліції.

У разі виявлення на комп'ютері нестандартного або невідомого процесу необхідно негайно відключити його від Мережі – це дозволить запобігти поширенню зараженню.

Правоохоронці звертаються до тих, хто міг постраждати від шкідливої програми - звернутися в Департамент кіберполіції з метою своєчасного реагування - за телефоном гарячої лінії +380443743740 (з 9:00 до 18:30 у робочі дні) або використовуючи форму зворотного зв'язку.

Нагадаємо, видання Motherboard попередило, що творці програми переписали код WannaCry і зуміли обійти блокування.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X