Художник з камерою. Поради щодо портретної фотографії для початківців

30 липня 2018, 17:34
Спецпроект
 Знято на Huawei P20 Pro  (Фото: Фото: Андрій Деменюк)

Знято на Huawei P20 Pro (Фото: Фото: Андрій Деменюк)

У спецпроекті про фотографію, НВ представляє четвертий із серії матеріалів про різні види фотозйомки. У цій статті ми розберемося, як робити гарні портретні фото на смартфон.

НВ поспілкувалося з професійними фотографами Андрієм Деменюком і Ганною Ютченко і дізналося, що слід врахувати фотографу-любителю при підготовці портретної фотографії.

Відео дня

«Портрет – це характер, дзеркало душі. Настрій портрета може бути різним, як і підхід до зйомки. Стан-емоція – ось що для мене важливо! Хоча вони й бувають різні: буває, знімаю за чітко складеним брифом. Але, навіть за брифом модель у цей прописаний стан необхідно «ввести». Інакше ніяк. Якщо модель не відчує образ, не перенесеться в той час, або гармонійне поєднання з сюжетом і локацією – задовільного результату не вийде», - говроить Андрій Деменюк.

Знято на Huawei P20 Pro

Фото Андрія Деменюка, знято на Huawei P20 Pro

На прохання НВ, Андрій також поділився своїми авторськими фішками, які застосовує при зйомці портрета.

«Правило номер один: якщо ви його відпрацюєте для себе – успіх не за горами! Знайти контакт з моделлю для того, що б він чи вона почав/ла довіряти фотографу і не переживати, що вийде якось не так або погано. Поганих кадрів не існує, але існує самокритика. Найчастіше люди, які рідко фотографуються, відчувають страх: «не гарно», «не фотогенічна» тощо.

А саме цей фактор заважає їм розслабитися під час зйомки і віддати кермо в мої руки, а точніше те, що знаходиться в них – фотоапарат.

На початку зйомки я роблю знімки під приводом, ніби налаштовую техніку, при цьому просто спілкуючись на вільні теми, їх захоплення, спосіб життя, паралельно роблячи кадри. Наступний крок: я перераховую певну кількість станів і емоцій і прошу швидко зіграти їх на камеру.

Фішка в тому, що людина не встигає задуматися про те, як йому позувати: поворот голови, очі, посмішка, що показує хороші результати. Найчастіше вони відтворюють саме те, що потрібно, ту емоцію, той настрій, про що я прошу. При цьому, кадр виходить! Вони природні, щирі, словом – «живі», - говорить Андрій Деменюк.

Емоції важливі, але потрібно приділити увагу композиції кадру. Анна Ютченко пояснює, що для цього є кілька лайфхаків:

«По-перше, потрібно розуміти, що портрети діляться на кілька видів – «голова», погрудний, поясний портрет-картина, мініатюра та ін. Але, жоден з них не буде успішним, якщо не дотримуватися правил композиції.

Для того, щоб кадр виглядав гармонійно, потрібно пам'ятати про правило золотого перетину.

Потрібно подумки розкреслити кадр двома вертикальними і двома горизонтальними лініями, і розмістити ваш об'єкт в одній з точок перетину. Зараз у всіх сучасних моделях цифрових, дзеркальних і бездзеркальних фотокамер можна виставити режим «золотого перетину, після чого на екрані з'явиться допоміжна сітка», - каже фотограф.

Фото: say-hi.me

Більшість сучасних фотоапаратів оснащені портретними режимами, але не всі з них дійсно допомагають поліпшити або надати автентичності вашому знімку.

Одним з небагатьох смартфонів, який оснащений ефективним і багатофункціональним портретним режимом, є флагман 2018 року – Huawei P20 Pro.

Камера смартфона була розроблена спільно з компанією Leica, і являє собою перший у світі потрійний модуль, яка дозволяє робити найрізноманітніші знімки в будь-яких умовах. Головний модуль з рекордними 40 мегапікселями сприяє високій якості зображення. Решта дві лінзи (20 Мп і 8 Мп) забезпечують оригінальні чорно-білі знімки і якісний триразовий оптичний зум.

Знято на Huawei P 20 Pro

Штучний інтелект камери може розпізнати, що ви фотографуєте людину і автоматично виставити портретний режим, або ж ви можете виставити його вручну.

Просунута портретна зйомка також автоматично контролює кількість світла, щоб затемнювати або, навпаки, підсвічувати обличчя вашого героя, залежно від освітлення.

Однак, не світлом єдиним. Анна любить додавати у свої фотографії тіні, які є не менш важливими, ніж світло, і надають портрету особливого значення.

«Тіні художньо підкреслюють вашу фотографію. Слідкуйте за тим, щоб не було зайвих тіней на обличчі. Часта помилка – тінь від носа. Вона повинна займати не більше 2/3 частини між носом і верхньою губою. Красиве художнє освітлення виходить під час сходу і заходу Сонця.

Не бійтеся експериментувати і творчо використовувати це в своїх портретах. Однак пам'ятайте, що надлишком світла або тіней можна спотворити людину на фотографії».

Фото Анни Ютченко, знято на Huawei P 20 Pro

Портретний режим Huawei P20 Pro можна використовувати як на основному 40-мегапіксельному модулі камери, так і на другому, наближувальному 8-мегапіксельному.

Однак, навіть з потужним і якісним зумом, не варто забувати про пропорції. Анна не радить залишати багато вільного простору над головою або збоку, щоб кадр не виглядав порожнім, а герой – втраченим у ньому.

«Завжди важливо пам'ятати про погляд людини в кадрі. Наприклад, якщо герой дивиться вліво, – то обличчя повинно бути в правій частині кадру, якщо вгору – то в нижній».

Фотограф радить, щоб портретне фото завжди було збалансованим: «Якщо ви знімаєте, скажімо, поясний портрет, стежте, щоб в кадрі не обрізати людині частини тіла. При зйомці дитини варто присісти, щоб ваша камера була на рівні її очей».

Значну роль в портретній фотографії відіграє світло і освітлення. Анна пояснює, що існує кілька типів освітлення – що малює, що заповнює, модулювальне, контрове і фонове.

«Освітлення, що малює – це основне світло, яке виставляють першим. Освітлення, що заповнює використовують як додатковий до осввітлення, що малює, цей тип освітлення допомагає підкреслити певні частини обличчя. Модулювальне освітлення використовують для виразності кінчиків волосся, плечей, деталей тіла. Контрове – для відділення об'єкта зйомки від фону, підкреслення контурів об'єкта. І фонове, подібно до контрового, надає людині на фотографії об'ємності».

Знято на Huawei P 20 Pro

Додаткові функції художньої нечіткості і автоматичного поліпшення картинки допоможуть за кілька секунд зробити якісне фото, без сотні додаткових клацань. Це все – робота штучного інтелекту, «зашитого» в процесор смартфона.

Якщо ж у вас немає можливості підібрати студійне освітлення, то природне світло може бути нітрохи не гірше, головне знати, як правильно його використовувати. Анна пояснює:

«У темному приміщенні і без спалаху вам завжди допоможе вікно, чим ближче до нього, тим яскравіше світло. Якщо сфотографувати людину навпроти вікна, то отримаєте ефект підсвітки – на фотографії буде видно тільки силует людини. Також, в приміщенні можна використовувати такі джерела штучного світла як свічки і лампи».

З будь-якими видами освітлення, камера Huawei P20 Pro дає можливість зробити професійні фото з ефектом боке, коли фокус і акценти будуть на об'єкті, завдяки художньо розмитому фону і глибині простору.

Знято на Huawei P 20 Pro

Корисними є і постпродакшн функції камери. Це так звані «бьютифікатори», які або в автоматичному, або в ручному режимі зможуть згладити пошкоджені ділянки шкіри, прибрати мішки під очима, додати білизну зубам, вирівняти або змінити рельєф обличчя і здійснити багато інших редакцій, без втрати якості та реалістичності картинки.

Знято на Huawei P 20 Pro

Додаткові ефекти 3D-освітлення вже на старті зйомки інтуїтивно оброблять селфі або портрет, надавши йому ілюзію студійного освітлення. Що значить – можна «обійти» всі вимоги до ідеального світла, а штучний інтелект підлаштувати зображення максимально близько до ідеальної картинки, навіть якщо ви не професійний фотограф.

Для зручності фотографа й ідеального розміщення героїв на екрані також можна активувати або традиційну пропорційну сітку, або спіраль Фібоначчі.

На сьогодні, Huawei P20 Pro є найкращим рішенням у своїй категорії. Камера смартфона об'єднала всі необхідні ручні налаштування з функціями штучного інтелекту, що дало можливість експериментувати з різними типами фотозйомки.

Цей матеріал завершує спецпроект НВ про фотографію, в рамках якого ми розповіли про інноваційні рішення Huawei P20 Pro в нічний фотографії, інтелектуальні режими зйомки, апертуру діафрагми і портретне фото. Але навіть якщо ви не професійний фотограф, і всі ці терміни так і залишилися для вас тільки словами, не переймайтеся – штучний інтелект, прихований у процесорі смартфона, дозволяє робити красиві фото, навіть не вміючи фотографувати. З автоматичними налаштуваннями, який застосує ШІ, ви зможете створювати такі ж гарні фотографії на свій смартфон, як і фотографи-профі на дзеркальні камери. Дерзайте!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X