64 канали в Telegram, на які варто підписатися - вибір редакції

24 грудня 2017, 11:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Поступово все більше людей переходить з соцмереж в месенджери. Telegram явно виділяється на тлі конкурентів за рахунок безлічі різноманітних каналів, які пропонують своїм користувачам практично ті ж функції, що і групи в соцмережах. Ми вирішили вибрати 64 канали, на які варто підписатися

Якщо ви ще не слідкуєте за нашими каналами - підписуйтесь на наш Telegram, Telegram поглядів і Viber!

Telegram-канали про кіно та серіали:

Кино и Вино - Дайджести з найрізноманітнішими добірками про кіно, відео, в яких пояснюється важливість того чи іншого елементу в кадрі, а також авторська аналітика про фільми і кіноіндустрію в цілому.
Відео дня
Кинокляча - Нетипові описи фільмів. Автор каналу ділиться власними міркуваннями про кінострічку в цілому або про її окремі елементи.
Cinemarticle - Добірка оцінок, описів, цитат і фотографій акторів і режисерів, трейлери і рецензії на фільми.

Jakob Owens via unsplash

Jakob Owens via unsplash Фото:

KinoFact - Чи знаєте ви, що студія Weta Digital, яка працювала над ефектами у фільмі Володар перснів: Повернення Короля, була змушена відбудувати нову кімнату для обладнання. Просто у них була необхідність у колосальній кількості техніки для обробки зображення. Канал про цікаві факти зі світу кіно.

Naked movie - Авторські огляди різноманітних фільмів, приправлені архівними фотографіями зі зйомок і кадрами з фільмів.

Сценариум - Канал, створений для людей, які пишуть або намагаються писати свої сценарії. Поради, як правильно прописати сцени і діалоги, секрети майстерності і добірки корисних статей.

Vertigo - Якщо ви любите комікси, фільми і серіали на супергеройську тематику - ласкаво просимо! Але автори каналу не забувають також і про «несупергеройскі» штуки - наприклад, тут є розбір останнього сезону Твін Пікс і Рамі Малек, який зіграє Фредді Меркьюрі в біографічній картині «Bohemian Rhapsody».

#КороткійМетр - Короткометражки: короткі огляди і анотації, а також посилання на перегляд.

Серіальні макаки! - Якщо ви "серіаломан" і для вас пекло - це пропустити новий сезон улюбленого серіалу (або просто новий серіал) - вам сюди. Тут є все - трейлери, музика, гіфки, арти, новини і навіть трохи статистики.

Серийный человек(Seriesman) - Канал цінний тим, що автор пише свої огляди на серіали. Тобто якщо у вас небагато часу, але бути в курсі хочеться - це ідеальний варіант.

БОНУС - @kinomanbot

Бот, який завжди допоможе підібрати кіно під будь-який настрій.

Telegram-канали про книги:

Karim Ghantous via unsplash

Karim Ghantous via unsplash Фото:
МиниКниг и - Тут все дуже просто. Скорочений варіант книги - приблизний час прочитання. Повертаємо 10-й клас з хрестоматіями!
MakeRight.Саммари - Канал, на якому підводять «саммарі» (резюме) прочитаних книг, коротко переказуючи її суть. Також тут публікують різні дайджести, добірки книг і проводять «батли». Далі всі голосують, і в підсумку на каналі викладають головні ідеї з книги переможця. Дуже цікавий і оригінальний інтерактив.

Приклад
Приклад Фото:

Стихи - На каналі публікуються вірші з усього світу. Причому як на російській, так і на англійській мові. В якості бонуса також іде аналіз твору.

Научкот//PopScienceCat - Книги і котик - ідеальне поєднання. Автор каналу, як і багато інших, ділиться думками з приводу прочитаних книг. Бонусом ідуть фотографії котика з цими самими книгами... А всі ж знають, що котики позитивно впливають на аудиторію!
Чехов Пишет - Ніщо не охарактеризує цей канал краще, ніж його опис: «На пошті щось наплутали. Тепер ви - випадковий адресат особистих повідомлень А. П. Чехова за 1876-1904 рр. Дата оригінального листа з минулого завжди відповідає сьогодняшній». Досить цікаво, особливо, якщо щільно засісти і гортати, гортати, гортати...
Оля и ее библиотека - Невеликий канал Ольги Кудіненко, засновниці благодійного фонду Таблеточки. Тут вона ділиться враженнями про прочитані книги, а також кидає посилання на різні інтерв'ю або статті.
книжное братство - Найбільший російськомовний телеграм-канал про книги від онлайн-бібліотеки «Флибуста». Раз в день вони діляться книгою, анотацією на неї, а завдяки оцінками інших користувачів Ви можете вирішити, читати або не читати конкретний твір.

Telegram-канали для тих, хто хоче вивчати мови:

Diomari Madulara via unsplash

Diomari Madulara via unsplash Фото:
Slang Bang!/Сленг Бенг! - Канал для тих, хто вже більш-менш знайомий з англійською. Тут вам не пояснюватимуть правила і граматику. Тут кожен день викладають по 5 сленгових виразів на різну тематику - від переїдання до «жінки, яка повинна змиритися з тимчасовою смертю своїх відносин тоді, коли її чоловік дивиться серію футбольних матчів».
Ще є канал Hot Chicks - але тут в 1 пост входить всього 1 вираз, зате з прикладом і іноді з історією виникнення.
English for Life - Багато різних картинок про англійську мову - тут вам і правила, і слова, і гифки, і меми, і цитати, і фрази... Загалом, дійсно багато-багато всього.

Story - Для тих, хто вже більш-менш освоївся в англійській підійде колекція текстів англомовних письменників. Тут представлена коротка анотація того, що ви будете читати і приблизна кількість часу, який піде на читання.

Китайский язык - Перший телеграм-канал, присвячений китайській мови.

Español - Канал, який проводить цілі уроки іспанської. Тут ви виконуєте завдання (читаєте текст, правила, діалоги). Далі йде словник, щоб можна було зрозуміти, про що ви тільки що прочитали.

Мой испанский! - Ще один канал для тих, хто хоче вивчати іспанську мову, але тут трохи простіше - невеликі фрази з перекладом і транскрипцією, іноді розбавлені правилами мови.

В основному канали в Telegram присвячені англійській мові, хороших же каналів по інших мовах поки що не так вже й багато. Впевнені, з часом ця ситуація виправиться.

Telegram-канали про музику:

Eric Nopanen via unsplash

Eric Nopanen via unsplash Фото:

Indie - Канал інді-музики, на якому автор складає різні добірки - то під настрій, то збирає хіти якоїсь групи, то новий альбом викладе. Загалом, приємно оформлений канал.

Ретромания - Канал, на якому відзначають «ювілеї великих музичних альбомів. І невеликих теж. І не завжди альбомів».

VEVO Family - А на цьому каналі викладають нові кліпи, які з'являються на Youtube.

Никаких ожиданий - Музика, від якої немає ніяких очікувань. Просто тому, що навряд чи ви її знаєте. Тут не буде ні AC/DC, ні Radiohead, ні навіть Олега Вінника - але музика варта того, щоб її досліджувати і вивчати.

Comma.com.ua - телеграм-канал однойменного українського сайту про музику.

Здешние песни - Гарно витриманий канал, який веде вокаліст груп Motorama і Утро Влад Паршин. Він викладає пісню українського, російського або білоруського виконавця, супроводжуючи її чорно-білою фотографією. Просто і зі смаком.

KOREA IN OUR HEARTS - Несподівано - канал з музикою в жанрі K-pop.

Telegram-канали про подорожі:

Dariusz Sankowski via unsplash

Dariusz Sankowski via unsplash Фото:

Travelhacks - Загалом, з назви все ясно. Лайфхаки для мандрівників - від того, як заощадити на авіаквитках до розбору ситуацій, хто мав рацію - перевізник або пасажир і як не потрапити в проблемну ситуацію.

Эмигранты :: как, куда, почему - Люди розповідають про власний досвід життя за кордоном.

Bushcraft Channel - Канал для любителів екстремального відпочинку. Поради з виживання - ну а що, раптом ви одного разу опинитеся на самоті посеред океану!

Бродяги Дхармы - Багато-багато цікавих статей про подорожі. Також є крутий канал на Ютубі.

Laowai_Daily - Дівчина на ім'я Маша живе в Шанхаї і розповідає про китайців і їх життя.

Telegram-канали про мистецтво і фотографії:

Federica Campanaro via unsplash

Federica Campanaro via unsplash Фото:

Изучаем художников - Канал для тих, хто хоче навчитися розбиратися в живописі. Тут в день викладають 1 картину відомого (чи не дуже) художника, розповідаючи про його життя і творчість. Зараз канал не найактивніший, але нові пости періодично з'являються.

Картины - Найбільший художній канал. Показують картину, прикріплюючи до неї посилання - «Про картину», «Про художника» і галерею його картин.

Surrealism - Любителів сюрреалізму просимо сюди. Тут для вас просто величезна колекція всяких «кислотних» картин.

Cyberpunk Art - А сюди запрошуємо любителів кіберпанку.

Marvel - DC - Universe - Не забуваємо також і про любителів коміксів.

Артхив - Тут можна проголосувати, чи сподобалася Вам картина, а також почитати про неї і художника. Також щотижня збирають арт-новини.

Кунс Одобряет! - Канал з авторськими роздумами про сучасне мистецтво і тенденції в ньому.

Визуальный оргазм - Не зовсім канал про мистецтво, але про ідеальні картинки - назва натякає. Красиві фотографії з ідеальною симетрією, незвичайні картинки і арти - насолода для очей ніколи зайвою не буде.

Beautiful land - Красиві фотографії пейзажів. Просто порадувати око.

Travel - І ще красиві фотографії звідусіль.

Animal Planet - Куди вже ж без фотографій тварин. Напевно, наймиліший канал у всій добірці.

Telegram-канали про дизайн:

jose aljovin via unsplash

jose aljovin via unsplash Фото:

Fragments - Канал про дизайн інтер'єрів або як виглядають ідеальні квартири.

Awdee. Графический дизайн - Канал для графдізайнерів. Статті, цікава статистика, поради та, звичайно ж, приклади для натхнення - що ще потрібно дизайнеру? Ну, як мінімум в Telegram :)

Flat - Насолода для flat-дизайнерів.

Я решил стать дизайнером - Канал для тих, хто тільки починає входити в світ дизану - статті, приклади робіт, освітні матеріали та інші корисні посилання.

СПNЗЖУ LOGO - Логотипи. Просто логотипи.

Telegram-канали про науку і технології:

Eddie Kopp via unsplash

Eddie Kopp via unsplash Фото:

Funscience - Популярная наука, новини, гаджети - Щоденні добірки науково-популярних статей про космос, гаджетах, технологіях і науці.

Не тільки TED - Напевно багато хто чув про науково-популярні лекціії TED Talks. Так ось тут, крім них, представлені багато різних відео, конференцій, лекцій від різних людей.

Zavtracast - Потік новин про ігри і технології. Тут ви будете дізнаватися чи не першими про нові релізи, а також гаджети і кіно. Гік-культура як вона є.

TechSparks - Новини зі світу техно і інтернету: тут є як корисні, так і просто кумедні статті. Деякі з них англійською, але автор каналу пише приємні підводки, які допомагають зрозуміти суть навіть тим, хтоо до вивчення англійської тільки приступив (подивіться вище, там є канали, які можуть в цьому допомогти :).

addmeto - Канал тримає вас в курсі всіх техно-новин. Новини збираються по всього світу, тому багато з них англійською, але підводки автора з короткими переказами цілком зрозумілі і ємний.

Homo Sapiens 2.0 - Канал, присвячений психології. Автор описує як працюють почуття, як виникають страхи, розповідає про роботу в соціумі і про дослідження.

Технологии, медиа и общество - Канал київського журналіста Андрія Бродецького, в якому він міркує про вплив тих чи інших технологій на наше життя, а також ділиться різними корисними і цікавими посиланнями.

astronomy - Все для астрономів - посилання, матеріали, картинки і описи.

Також ви можете подивитися інші наші добірки:

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X