Півстоліття інновацій. Як Samsung Electronics залишається флагманом hi-tech

7 травня 2019, 17:18
Новини компаній
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Цього року корпорація Samsung Electronics відзначає 50-річчя (Фото:Samsung Electronics)

Цього року корпорація Samsung Electronics відзначає 50-річчя (Фото:Samsung Electronics)

Сфера hi-tech — доля молодих і зухвалих компаній і стартапів? Авжеж! Задавати тренди, зберігати вірність користувачам і безперервно працювати над інноваціями — доля тих, хто десятиліттями вибудовував інфраструктуру і продовжує дивувати ринок досягненнями технологій.

Перша компанія, яка спадає на думку в цьому випадку, — корейський техногігант Samsung. Цього року корпорація Samsung Electronics відзначає ні багато ні мало, а власне 50-річчя. І термін "гігант" тут — зовсім не перебільшення. Ось лише кілька красномовних цифр:

  • 320 тисяч працівників у 73 країнах світу.
  • Кожен п'ятий — працює в R&D, відділі розробок. Таких у світі — 35, один з них — в Україні.
  • Щоденні інвестиції в розробки — 40,7 мільйона доларів.
  • Щогодини компанія продає понад 42 тисячі смартфонів та майже 5 тисяч телевізорів.
Принципова позиція компанії — інновації повинні якісно покращувати людське життя, а не підміняти його технологіями.

Незважаючи на щільну конкуренцію в технологічному секторі, корейській компанії вдається щороку виводити на ринок продукти, здатні здивувати користувача і допомагати йому в щоденних завданнях. А значить — робити життя людини легшим і комфортнішим.

Людина  у фокусі інновацій

Принципова позиція компанії — інновації повинні якісно покращувати людське життя, а не підміняти його технологіями. Тому багато розробок компанії спрямовані на те, щоб спростити домашні клопоти і зберегти час для по-справжньому важливого: спілкування з рідними і близькими.

Цьогоріч Samsung готує новий прорив у сфері побутової техніки для реалізації цієї мети. Наприклад, зробити прибирання простішим допоможе вертикальний бездротовий пилосос Samsung Jet. Це може здатися неймовірним, але всередині нього — потужний інверторний мотор, який обертається швидше, ніж турбіна літака. Тим, хто любить кулінарію, стане у пригоді духова шафа Dual Cook Flex — у цій вбудованій духовці можна готувати одночасно дві страви при мінімальних втратах тепла і без змішування запахів.

Samsung Electronics
Фото: Samsung Electronics

Розробки Samsung змінюють звичайний підхід до побутових речей. Наприклад, холодильник Family Hub відкриває для членів сім'ї нові можливості обмінюватися повідомленнями. А інтелектуальний помічник Bixby в ньому навчився відповідати на складні запитання, шукати рецепти, вмикати духовку, зв'язуватися з Uber — і все це він може виводити на екран, що на кухні особливо зручно. А пральні машини компанії  AddWash, які вже зарекомендували себе якістю прання і надійним двигуном з 10-річною гарантією, поповнили свій арсенал новими можливостями. Тепер у них вбудовано датчик протікань, який позбавить від хвилювань і неприємностей, якщо ви залишаєте прання без нагляду. А нова технологія Stay Clean Drawer дасть можливість забути про залишки порошку в контейнерах для миючого засобу, які нерідко призводять до алергії. Ну а Bixby, звичайно, вміє керувати машиною з телефону. Начебто дрібниці, але вони відчутно змінюють спосіб життя.

Не оминули увагою і телевізори. Компанія вже 13 років як світовий лідер у цій сфері. Samsung вже довів якість зображення до показника 8K у своїй лінійці QLED-телевізорів 2019 року, а інтелектуальні системи пристроїв можуть покращувати "картинку" навіть при далекому від ідеалу вхідному сигналі. Але компанія пішла далі назустріч побажанням споживачів — зробити телевізор не тільки функціональним, але і красивим. Завдяки оновленню інтер'єрного режиму Ambient у "фоновому" режимі нові QLED TV показують сімейні фото, стильні заставки, а також роботи сучасних художників і дизайнерів. Таким чином, користувач отримує широкий простір для творчості в оформленні інтер'єру.

Samsung Electronics
Фото: Samsung Electronics

Далі більше. Компанія не має наміру зупинятися на досягнутому. Значні інвестиції Samsung робить у створення hi-tech екосистеми майбутнього — Connected Living.

Мережевий спосіб життя

Саме це стоїть за терміном Connected Living  життя в сучасному цифровому світі, коли технології змінюють звичні для нас сфери. Йдеться про прогрес у використанні штучного інтелекту та інтернету речей. Безліч підключених до глобальної мережі приладів вже змінюють щоденні дії — і компанія прагне зробити зручність для користувача максимальною.

"У 2019 компанія виходить на новий рівень. Ми використовуємо наші лідерські позиції в галузі, щоб реалізувати концепцію" Мережевого способу життя". А саме - приєднувати всі нові пристрої Samsung з цього року до Розумного дому", - говорить про плани корпорації президент Samsung Electronics Україна Десонг Ра.В Samsung також зазначають, що прагнуть забезпечити "більш персоналізований користувальницький досвід".

Наприклад, цифровий помічник Bixby ставатиме ще "розумнішим" і зручнішим. Компанія каже, що цей штучний інтелект з нинішнього року буде вбудовуватися в нові телевізори, "розумні" холодильники, пральні машини, кондиціонери, "розумну" акустику і мобільні пристрої.

Інновації Samsung змінять і рівень комфорту. За допомогою Bixby водії зможуть дистанційно перевіряти рівень палива в баку або прогріти салон перед виїздом. Бортові камери нової платформи Digital Cockpit визначать водія і пасажирів — і налаштують все під конкретного користувача: екран, висоту сидінь, рівень освітлення. І навіть увімкнуть улюблену музику.

Samsung Electronics
Фото: Samsung Electronics

Нові розробки для "Мережевого способу життя" вже створюють. На початку цього року техногігант показав своїх роботів. Один з них, Samsung Bot Care, допомагає під час проведення стандартних медичних процедур, які контролюють стан здоров'я.

Samsung Electronics
Фото: Samsung Electronics

У Samsung обіцяють, що компанія і далі розвиватиме штучний інтелект і робототехніку, щоб позитивно впливати на життя суспільства і змінювати світ на краще. За півстоліття існування Samsung Electronics створила чимало інноваційних продуктів. Нові ідеї і натхнення приходять якраз від мільйонів користувачів їхніх пристроїв — компанія прагне робити життя людей простішим і зручнішим, звільняти час і сили для значущого, а не щоденних клопотів. Корпорація не припиняє працювати над технологіями майбутнього, щоб те, що здається неможливим, вже скоро стало реальністю.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X