Яблучні неприємності. Apple втратила ексклюзивні права на торгову марку iPhone в Китаї

4 травня 2016, 08:07
Ледь акціонери Apple встигли оговтатися від новини про те, що доходи компанії в I кварталі 2016 року скоротилися вперше за останні 10 років, як було нове розчарування. Apple втратила права на бренд iPhone на одному з найважливіших для себе світових ринків

Китайський верховний суд виніс ухвалу за позовом від пекінської компанії Xintong Tiandi Technology, яка заявляла про свої права на торгову марку iPhone. Суд вирішив задовольнити позов і позбавив Apple ексклюзивних прав на iPhone на території Китаю.

Відео дняXintong Tiandi Technology випускає чохли для смартфонів, обкладинки для паспортів і гаманці під маркою iPhone з 2007 року. Тобто якраз з того часу, коли Apple розпочала продаж свого смартфона.

Юристи Apple акцентували увагу на тому, що компанія зареєструвала торгову марку iPhone ще в 2002 році. Проте суд вважав за краще прийняти до уваги той факт, що Apple не продавала iPhone на території Китаю до 2009 року.

Суд порахував, що назву iPhone не було відомо в Китаї як продукт Apple до появи пекінської компанії. Отже, немає підстав віддавати американському виробникові ексклюзивні права на цю торговельну марку.

На думку ряду експертів, це рішення може посилити проблеми Apple на китайському ринку, де компанія в минулому році й так поступилася лідерськими позиціями місцевому виробнику Xiaomi.

Показати ще новини
Радіо НВ
X