Уберегтися поки що неможливо. Нове шкідливе ПЗ може стежити за вами навіть при вимкненому iPhone

18 травня 2022, 12:48
У деяких моделях iPhone виявлена небезпечна вразливість (Фото:PhoneArena)

У деяких моделях iPhone виявлена небезпечна вразливість (Фото:PhoneArena)

Вчені з Технічного університету Дармштадта розробили програму, що атакує iOS, навіть якщо пристрій відключити.

Будь-якому ПЗ, зокрема, шкідливому, потрібна енергія до роботи. Однак сучасні пристрої майже ніколи не бувають у повністю вимкненому стані – існує кілька технологій, які працюють у фоновому режимі навіть після відключення смартфона. У тому числі Bluetooth, Ultra-Wideband, NFC.

Відео дня

Багато сервісів використовують ці технології, в iPhone це, наприклад, Car Key та Express Car, які допомагають зберегти конфіденційну інформацію про власника пристрою. Ці дані зберігаються в Secure Element, підключеному до чіпів, і змінити апаратну підтримку користувач не зможе.

Ще одна тривожна новина в тому, що виявити дію експлойту буде складно, його можна помітити хіба що за рівнем енергоспоживання, що трохи зросте.

Розробники ПЗ вже поділилися з Apple своїми спостереженнями. Вони сподіваються, що компанія зверне увагу на вразливість своїх сервісів та виправить їх.

Раніше НВ писав про те, що Apple анонсувала функцію Tap to Pay, яка перетворить iPhone на платіжний термінал. Новий сервіс запуститься до кінця цього року. Компанія працювала над новою функцією приблизно з 2020 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X