Інженери з США створили технологію, здатну за допомогою Wi-Fi стежити за людьми крізь стіни

29 жовтня 2015, 15:45
Американські інженери розробили технологію, завдяки якій можна скласти тривимірну карту приміщення і шукати людей за допомогою Wi-Fi

Прилад під назвою RF Capture був розроблений в Лабораторії інформатики і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту, повідомляє Lenta.ru.

Він передає Wi-Fi-сигнали, що проходять крізь стіну і відбиваються від тіл, що знаходяться в сусідньому приміщенні людей.

Відео дня

У зв'язку з тим, що лише деякі частини тіла відображають сигнал в певний момент часу, прилад відстежує, як ці хвилі змінюються в залежності від рухів людини, а потім збирає ці відображення і монтує їх в єдиний силует.

Більш того, інженери навчили свій пристрій відрізняти людей за їх "силуетним відбитками", завдяки чому воно змогло розрізнити 15 осіб з точністю до 90%, а також визначати особливості рухів (наприклад, пише людина або ходить по кімнаті).

"Зараз ми працюємо над доведенням цієї технології до рівня побутової техніки - робимо прилад, який зможе автоматично викликати швидку, якщо людина впаде в непритомність. Вона також допоможе в управлінні освітленням та опаленням, відстежуючи місцезнаходження мешканців будинку", - зазначає керівник проекту Діна Катабі.

У той же час дослідники побоюються, що такі прилади можуть потрапити в руки злочинців або використовуватися органами безпеки для незаконного стеження за людьми.Нагадаємо, раніше повідомлялося, що британська компанія BAE Systems розробила систему, яка дозволяє бійцям, які знаходяться всередині бронемашини, бачити крізь її корпус.

Показати ще новини
Радіо НВ
X