Інженери назвали космічні промені причиною зависань смартфонів

22 лютого 2017, 09:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Представники університету Вандербільта порахували, як космічне випромінювання псує інтегральні схеми в електронних пристроях

Нове дослідження, представлене на щорічній зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки показує, що навіть звичайні рівні космічної радіації можуть спричинити руйнівний вплив на наші гаджети, пише Science Alert.

Відео дня

"Це дійсно велика проблема, але в основному невидима для громадськості", - каже інженер-електронник Бхарат Бхува, професор Вандербильтского університету.

Космічні промені являють собою частинки, які подорожують у просторі зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Електромагнітне поле Землі захищає людину від їх впливу, але вони можуть створити перешкоди в роботі електронних систем. Для прикладу, Бхарат Бхува показав наслідки опромінення нейтронами 16-нанометрових комп'ютерних чіпів.

Найбільшому ризику піддаються літаки і техніка, що знаходиться у високих широтах. Тим не менш, на думку вченого, чим сучасніше комп'ютерна техніка, тим більше вона сприйнятлива до впливу космічних променів, оскільки більш дрібні транзистори є більш уразливими для енергійних частинок. Вони вимагають меншої кількості електричного заряду, щоб представити логічний біт.

В якості прикладу Бхува називає помилку бельгійської машини для підрахунку голосів в 2003 році. За її даними, один з кандидатів набрав зайві 4096 голосів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X