Інопланетний сигнал. Огляд роутера TP-Link Archer C3150
Насправді, бездротові маршрутизатори — в народі, просто роутери — це штуки настільки банальні, що їх огляди зазвичай пишуть тільки «ботани для ботанів».
Звичайну людину цілком влаштовує роутер, здатний безпроблемно «роздавати» інтернет в межах квартири або будинку. Часто роутер налаштовують один раз після покупки і більше про нього не згадують.
З такими завданнями сьогодні справляються практично будь-які пристрої цієї категорії.
Але якщо ваші вимоги до роутера хоча б трохи вище цього рівня, то можна поговорити і про більш просунуті моделі.
Я майже місяць користувався флагманським роутером TP-Link Archer C3150, вартість якого становить від 5 тис. грн — гроші, з точки зору обивателя, просто неймовірні для такого класу пристроїв. Ось мої враження.

Дизайн
Роутер досить великий, особливо з урахуванням чотирьох «рогів»-антенн. Їх, до речі, можна розставити під різними кутами і потім розповідати гостям, що у вас в кімнаті встановлена антена для зв'язку з рідною планетою.
А якщо серйозно, то виглядає Archer C3150 досить футуристично. І місця займає досить багато. Особливо в горизонтальному положенні. Але його можна повісити на стіну, що в цілому вирішує проблему розмірів.
На відміну від багатьох подібних пристроїв, в Archer C3150 відчувається рука дизайнера. Витягнута кнопка включення на верхній кришці, симпатичні статусні індикатори.
Роз'єми зібрані на задній панелі, там же і кнопка включення. Ще кілька роз'ємів і клавіш розташовані зліва.
Залізо
Апаратні характеристики досить значні. Настільки, що більшість термінів, які використовуються для їх опису, нескінченно далекі від звичайного користувача. Чого варті хоча б MU-MIMO і Beamforming.
На практиці можна обійтися наступним описом. Роутер вміє створювати одночасно дві бездротові мережі (2,4 ГГц і 5 ГГц) з високою пропускною здатністю (1 Гб/с і понад 2 Гб/c, відповідно).

Такий функціонал знайомий багатьом користувачам екосистеми Apple з давніх часів. Я купив собі роутер Airport Extreme приблизно в 2010 році і відразу налаштував дві мережі, в одній працювали пристрої Apple (5 ГГц), а в другій всі інші.
Але відтоді прогрес не стоїть на місці. Ось і Archer C3150 вміє об'єднувати дві мережі в одну і самостійно визначає, на якій частоті краще підключити кожен конкретний пристрій.
Відмінною рисою роутера є також підтримка стандарту 802.11ac wave 2.
На практиці
Налаштовується Archer C3150 стандартно - через веб-інтерфейс. Тут ніяких сюрпризів або особливостей. Як і у випадку з іншими роутерами TP-Link, пристроєм можна керувати за допомогою додатка для смартфона.
А тепер про головне.
Я не проводив ніяких професійних тестів швидкості. Для цього є відповідні видання та компанії.
Просто скажу, що Archer C3150 - найпотужніший роутер з усіх, що я пробував за останні пару років. І ось чому це може бути важливо навіть для обивателя, який не хоче вникати в нюанси просунутих мережевих технологій.
Моя квартира розташована в будинку з товстезними цегляними стінами. Як правило, роутер, що знаходиться в кімнаті, з важкістю «доходить» до кухні, відділеної декількома стінами (між ними ще ванна і туалет). Сигнал там є, але слабкий. Подивитися потокове HD-відео найчастіше складно.
В якості стандартного рішення я використовую Wi-Fi Range Extender - пристрій, що розширює мережу.
У випадку з Archer C3150 в цьому не було необхідності. Сигнал на кухні був, звичайно, слабкіше, ніж в інших частинах квартири, але на швидкості з'єднання це майже ніяк не позначалося.
Сигнал був настільки впевнений, що я про всяк випадок перевірив, чи не з'явилися дірки в стінах, що розділяють кімнати.

Феноменально, але роутер удостоївся втішних слів від моєї дружини, нескінченно далекої від світу гаджетів. Поки в квартирі працював Archer C3150, перегляд серіалів на кухні був можливий без додаткової «фігні», що стирчить з розетки.
У нас в будинку постійно підключені до інтернету кілька пристроїв - три ноутбуки, телевізор з Smart TV, пара смартфонів. Навіть в разі спеціально змодельованих ситуацій з великим навантаженням (включення HD-відео онлайн відразу на 3-4 пристроях) ніяких проблем зі зв'язком не було.
Впертися можна було тільки в пропускну здатність каналу від провайдера. Але це, так би мовити, вже інший «біль мій». На жаль, у багатьох районах Києва вибір провайдерів вельми обмежений.
Мій провайдер обіцяє 100 Мб/с, з яких я ніколи не бачив більше 40-50. Ось їх Archer C3150 дозволяв мені утилізувати на 100%.
Мені також довелося протестувати роутер в іншому місці - з чесним гігабітним доступом. Заміри по Speedtest показували досить значні цифри, приблизно вдвічі вище, ніж у простенького роутера (теж, до речі, TP-Link), встановленого в тому місці. Більше 90 Мб/сек тут були цілком реальні на ноутбуці з модулем Wi-Fi 802.11n.
TP-Link Archer C3150 - вердикт НВ
9/10
Власники великих помешкань з товстими стінами і великою кількістю підключених пристроїв точно можуть взяти Archer C3150 на замітку.
Але основна аудиторія цього гаджета - безумовно ті, кому хочеться в максимальному ступені розкрити потенціал швидкісного підключення до інтернету.
Наприклад, якщо у вас гігабітне підключення, то Archer C3150 - просто відмінний вибір.
Крім того, для справжнього гіка ніщо не зрівняється з тією радістю, яку дарує володіння потужним девайсом, буквально напханим новітніми технологіями.
Archer C3150 - саме самий випадок.
- Читайте також - Різноликий. Огляд ноутбука Lenovo Yoga 720-15
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.