Ілон Маск планує запустити тисячі супутників для роздачі інтернету

17 листопада 2016, 16:41
SpaceX запросила дозвіл на запуск 4425 супутників - це більше, ніж є на орбіті зараз

Заявка у Федеральну комісію із зв'язку США (FCC) про запуск орбітального угруповання супутників була подана 15 листопада, повідомляє Business Insider.

"Система призначена для забезпечення широкого спектру широкосмугових і комунікаційних послуг для житлових, комерційних, корпоративних, урядових і професійних користувачів по всьому світу", - пише SpaceX у своїй заявці.

Відео дня

Про дату запуску проекту поки не повідомляється, так само, як про ціну і терміни. Раніше Маск заявляв, що розгортання мережі триватиме 5 років і коштуватиме близько $10 млрд. При цьому на першому етапі планується запустити 800 супутників, які забезпечать з'єднання в США. Термін роботи кожного супутника – 5-7 років.

"З розгортанням перших 800 супутників, SpaceX буде в змозі забезпечити широке американське і міжнародне покриття для послуг широкосмугового доступу", - пише SpaceX в заявці.

Кожен апарат, за задумом SpaceX буде важити 386 кілограмів, супутники будуть виводити на орбіти висотою від 1150 до 1325 кілометрів.

Зазначимо, що зараз на орбіті Землі функціонують 1419 штучних супутників. Ще приблизно 2600 апаратів знаходяться на орбіті, але в даний час не функціонують. Таким чином, флот SpaceX буде більше, ніж загальна кількість супутників Землі на даний момент.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X