Ваші версії? Ігрові консолі внесли до переліку товарів критичного імпорту

9 червня, 17:01
Ігрові приставки та джойстики увійшли до переліку товарів критичного імпорту (Фото:olegkrugllyak/depositphotos)

Ігрові приставки та джойстики увійшли до переліку товарів критичного імпорту (Фото:olegkrugllyak/depositphotos)

На початку травня Кабінет Міністрів переглянув перелік товарів критичного імпорту. До нього увійшли консолі та обладнання для відеоігор.

Товари критичного імпорту - це продукція, яку держава дозволяє купувати за валюту з-за кордону. Перелік товарів критичного імпорту запроваджено 24 лютого у зв'язку з вторгненням Росії на територію України. У той день Кабмін обмежив імпорт, залишивши лише певні товари на кшталт медикаментів, палива та озброєння.

Відео дня

Таким чином влада змогла перешкодити відтоку валюти з країни, утримавши курс гривні та зберігши баланс між експортом та імпортом.

З того моменту перелік товарів критичного імпорту змінювався багато разів. До нього вже давно не входять винятково життєво важливі в умовах війни речі. Оскільки виробництво товарів та послуг потребує закордонної сировини, розхідників та іншого, список доводилося доповнити багатьма позиціями.

Призначення більшості з них вгадати нескладно — у переліку є товари для агропромислового комплексу, будівництва, кілька груп товарів побутового призначення, таких як посуд.

Остання редакція додала до переліку консолі та ігрове обладнання, що багатьом видалося досить незвичайним.

rada.gov
Фото: rada.gov

Першим на це звернуло увагу видання PlayUA. Журналіст Володимир Вітовський висловив припущення, що джойстики якимось чином можна використати для виконання військових завдань.

Він закликав аудиторію висловлювати свої версії у коментарях. Читачі припустили, що консолі потрібні українцям, щоб відволіктися від стресу через війну. І що це непогана альтернатива наркотикам і алкоголю.

Деякі коментатори наголосили, що подібна ініціатива може сприяти закріпленню PlayStation на українському ринку.

Інші нарікали на те, що консолі, можливо, дешевші, ніж ПК, але ігри для них демократичними цінами не відрізняються.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X