Google заплатила Apple $1 млрд, щоб її пошуковик був стандартним в iOS

22 січня 2016, 14:43
Google не випадково є пошуковиком за замовчуванням на iOS-пристроях. За це Apple отримує частку прибутку, яку приносять Google власники купертинівської техніки. У минулому році Google виплатила Apple $1 млрд

Чутки про існування подібної домовленості між двома IT-гігантами ходили не один рік, але компанії не говорили нічого офіційно з цього приводу. Інформація спливла в ході судового розгляду між Google і Oracle. Її озвучила адвокат Oracle Аннет Херст на одному зі слухань.

Відео дня

Вона посилається на свідка з Google, за словами якого "якийсь час частка доходу становила 34%". Чи йдеться про частку, яку залишала собі Google, чи про ту, що забирала Apple, не уточнюється.

Google намагалася не допустити того, щоб ця інформація стала надбанням громадськості, оскільки це могло б зашкодити її можливості вести переговори з іншими компаніями. IT-гігант навіть звертався з відповідним проханням до судді Вільяма Алсапа, який вів слухання. Однак прохання Google не було задоволене.

Розгляди між Google і Oracle тягнуться з 2010 року. Oracle стверджує, що Google не заплатила за використання Java при розробці Android. Компанія розраховує на відшкодування шкоди, яке може досягти $1 мільярда.

Показати ще новини
Радіо NV
X