Вбивця Wi-Fi успішно пройшов польові випробування в Талліні

25 листопада 2015, 15:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Естонії пройшли випробування нової технології бездротової передачі даних Li-Fi в реальних умовах. Вони показали, Li-Fi може передавати інформацію в рази швидше Wi-Fi

Раніше в цьому році творці Li-Fi випробували технологію в лабораторії, де вона показала швидкість передачі в 224 гігабіта на секунду. Тепер її випробували в реальних умовах. Мережа була розгорнута фірмою Velmenni у Талліні. У польових умовах Li-Fi виявилася не такою спритною і все ж результати були вражаючими. Швидкість передачі даних склала 1 Гбіт/с, що в 100 разів більше, ніж у Wi-Fi.

Відео дня

Втім, про широке поширення Li-Fi поки говорити рано. Як повідомив глава Velmenni Діпак Соланкі IBTimes UK, "дуже важко створити абсолютно нову інфраструктуру для Li-Fi". Отже, ще потрібно вирішити, як модифікувати існуючі пристрої, щоб вони працювали з новою технологією.

Раніше професор Единбурзького університету Гаральд Гаас стверджував, що в майбутньому будь-яка світлодіодна лампа (Li-Fi використовує світло для передачі інформації) може бути використана в якості високошвидкісної точки доступу до інтернету.

"Все, що нам потрібно, так це вбудувати мікрочіпи в освітлювальні прилади, завдяки чому вони зможуть об'єднати дві функції: освітлювати приміщення і передавати дані. В майбутньому у нас не просто буде 14 мільярдів ламп, у нас буде 14 мільярдів точок доступу до Li-Fi", - говорив Гаас в 2011-му році.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X