Експерти виявили вірус, який фізично пошкоджує смартфони на Android

2 квітня 2018, 09:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новий вірус під назвою HiddenMiner використовує потужності інфікованих Android-смартфонів для видобутку криптовалюти Monero.

Програма здатна вивести гаджет з ладу надмірним навантаженням на процесор, повідомляє антивірусна компанія Trend Micro.

За словами інженерів компанії Trend Micro, в коді програми HiddenMiner відсутні перемикач, контролер або оптимізатор. Таким чином майнер буде постійно добувати Monero доти, доки ресурси пристрою не будуть повністю вичерпані.

Відео дня

HiddenMiner маскується під додаток для поновлення Google Play і змушує користувачів активувати його як адміністратора пристрою. Після надання дозволу HiddenMiner почне видобувати Monero у фоновому режимі. Під час спроби змінити повноваження додатку, він може блокувати смартфон.

Першими ознаками наявності HiddenMiner в телефоні називають перегрів гаджета і різні збої в роботі.

"Ми також заглибилися в HiddenMiner, виявили пули і гаманці Monero, пов'язані з шкідливим ПЗ і дізналися, що один з його операторів зняв із одного з гаманців 26 XMR (або ж $5 360 станом на 26 березня 2018 року). Це вказує на досить активну кампанію по використанню заражених пристроїв", - заявили представники Trend Micro.

HiddenMiner поширюється через сторонні магазини додатків. Найбільше постраждалих від нього користувачів проживають в Китаї і Індії. Фахівці Trend Micro відзначають, що позбутися від майнера можна, перезавантаживши гаджет в безпечному режимі і видаливши обліковий запис адміністратора і сам додаток.

У лютому 2018 року НВ повідомляло, що дослідники з китайської компанії 360Netlab, виявили вірус, який приховано видобуває криптовалюту Monero на Android-пристроях. За дві доби після виявлення вірус, який отримав назву ADB.Miner вразив 7000 пристроїв.

Новий різновид шкідливої ​​програми використовує інтерфейс налагодження ADB на порту 5555 для поширення. За замовчуванням цей порт закритий, але його можуть залишити відкритим для налагодження.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X