Дональд Трамп використовує для ведення блогу незахищений смартфон - ЗМІ

22 травня 2018, 14:53

Президент США Дональд Трамп використовує два iPhone - один тільки для дзвінків, а другий - щоб читати новини і користуватися Twitter.

Експерти називають таке рішення відходом від практики його попередників, який потенційно піддає його ризику втрати даних, пише Politico.

За словами офіційних осіб адміністрації Трампа, президент, який покладається на мобільні телефони, щоб зв'язуватися зі своїми друзями і мільйонами передплатників Twitter, відмовився від зусиль працівників з безпеки. У той час, як помічники закликають президента міняти телефон для Twitter щомісяця, Трамп пручається і каже, що це "дуже незручно".

Відео дня

Експерти з безпеки не перевіряли телефон президента п'ять місяців, стверджують джерела видання. При цьому вони не уточнюють, як Трамп чинить з телефоном для розмов.

Хоча президент має право перевизначати або ігнорувати поради, надані помічниками та консультантами з міркувань комфорту або зручності, "це може створити значні ризики для країни", відзначають експерти.

Колишні працівники Агентства національної безпеки практично одностайні в своїй згоді про небезпеки, які створюють смартфони, оскільки ці гаджети уразливі для зламу хакерами, які хотіли б слухати розмови президента або стежити за його рухами.

"Іноземні противники, які шукають розвіддані про США, невблаганні в прагненні до вразливостей в мережах зв'язку нашого уряду, і немає більш популярною мети розвідки, ніж президент Сполучених Штатів", - сказав Нейт Джонс, колишній директор по боротьбі з тероризмом в адміністрації Обами.

Представники Білого дому США поки ніяк не коментують цю інформацію. Як зазначає Politico, всі попередники Трампа на цій посаді не відмовлялися від можливості убезпечити свої телефонні переговори.

Показати ще новини
Радіо НВ
X