Доказів немає. Дослідження показало, що Facebook не прослуховує ваш телефон

4 липня 2018, 12:03

Вчені в Північно-Східному університеті США вирішили провести ретельне дослідження, щоб дізнатися про можливості прослушки за допомогою додатків.

Автори роботи провели експеримент за участю більше 17 000 найпопулярніших додатків на Android. Додатки включали ті, які належать Facebook, а також більше 8 000 додатків, які відправляють інформацію в Facebook, пише Gizmodo.

Відео дня

Вчені не виявили ніяких доказів того, що додаток несподівано активує мікрофон або відправляє аудіо, якщо цього не пропонується. Автори роботи відмовляються стверджувати, що їх дослідження остаточно доводить, що ваш телефон не прослуховує вас, але вони не знайшли жодного подібного випадку.

Замість цього вони виявили іншу тривожну практику: додатки записують екран телефону і відправляють цю інформацію третім особам.

Із 17 260 додатків, на які дослідники дивилися, понад 9 000 мали дозвіл на доступ до камери і мікрофону і, таким чином, мали можливість підслухати власника телефону. Використовуючи 10 телефонів Android, дослідники використовували автоматичну програму для взаємодії з кожним з цих додатків, а потім проаналізували генерований трафік. Вони дивилися на будь-які мультимедійні файли, які були відправлені, особливо несподіваній стороні.

Вони несподівано помітили, що скріншоти та відеозаписи того, що люди робили в додатках, відправлялися на сторонні сайти. Зокрема, додаток GoPuff записує екран пристрою і відправляє кадр в аналітичну компанію Appsee. У політиці конфіденційності про такий функціонал не згадувалося.

Було б неправильно говорити напевно, що ваш телефон не підслуховує вас, почасти тому, що є деякі сценарії, не охоплені в новій роботі. Телефони керувалися автоматизованою програмою, а не людьми, тому гаджети, можливо, не запускали додатки так само, як і споживачі з плоті і крові. І телефони перебували в контрольованому середовищі, а не блукали по всьому світу. Також можливо, що дослідники могли пропустити аудіозапис розмов, якщо додаток переписав розмову в текстовий формат.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Facebook заявила про покупку лондонського стартапа Bloomsbury AI в рамках своїх зусиль по боротьбі з фейковими новинами в соціальній мережі. Джерела повідомляють, що Facebook планує використовувати команду і технології для боротьби із засиллям фальшивих новинних сюжетів, які поширилися в соцмережі після загальних виборів в 2016 році в США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X