Дивитися і слухати. Facebook допоможе незрячим "побачити" фотографії у соцмережі

5 квітня 2016, 16:57
Facebook запускає нову функцію, яка дозволить сліпим людям вивчати фотографії, розміщені в соціальній мережі. Це можливо завдяки штучному інтелекту, що розпізнаває об'єкти на знімку і скаладає їх текстовий опис

Facebook запевняє, що система здатна розпізнати 80 мільйонів об'єктів і видів активності. Наприклад, вона може впізнати транспорт, їжу, види спорту, посмішки, прикраси та взуття, а також відрізнити фотографії-селфі. Система здатна навчатися по мірі сканування все нових зображень.

Відео дня

Наразі вона доступна для користувачів девайсів на базі iOS, які використовують англомовні читачі екрану – програми, які перетворюють текст з екрану на мовлення. В майбутньому Facebook додасть підтримку інших мов, а також зробить доступною функцію на інших платформах.

Над проектом працював Метт Кінг – розробник Facebook, який втратив зір через хворобу під назвою пігментний ретиніт. "Багато з того, що відбувається на Facebook базується на візуальному сприйнятті, - розповідає Кінг. – Оскільки я незрячий, я розумію, що в такій ситуації деякі люди можуть відчути себе так, ніби їх викинули з розмови".

Розробник зізнається, що поки технологія знаходиться на ранніх стадіях розвитку. Система може "сказати", що на фото зображені дві людини, які посміхаються. Тим не менш, Кінг впевнений, що це великий крок на шляху до того, щоб "втягнути в розмову кожну людину, яка хоче брати у ній участь". Кінг і його команда прагнуть у майбутньому вдосконалити систему та навчити її розпізнавати обличчя і ідентифікувати людей на фото.

Показати ще новини
Радіо NV
X