Дівчатка будуть щасливі. Що показала Apple на конференції WWDC 2016

13 червня 2016, 21:57
Siri оселиться у вашому MacBook, у Apple Music з'являться тексти пісень, карти стануть схожі на Google Maps, а емодзі в повідомленнях стане втричі більше

Apple зробила все, щоб 13 червня стало святом для фанатів компанії. На конференції WWDC були показані нові версії macOS та iOS, а також операційних систем для Apple Watch та Apple TV.

Відео дня

Зі сцени, як завжди, багато говорили про інновації, приватність та безпеку. А також про відкритість для розробників та інші нові горизонти.

НВ обрало ті нововведення, які незабаром зможуть помітити не гіки, а пересічні користувачі.

WatchOS 3

Як запевняє Apple, нова операційна система вміє запускати програми в 7 (!) разів швидше. Бічна кнопка на годиннику вмикає своєрідний аналог "доку", добре знайомого користувачам macOS. У цій панелі можуть бути розміщені не тільки додатки самої Apple, але і програми сторонніх розробників.

Свайпом знизу відкривається оновлений Центр повідомлень. Розширені можливості відповіді на повідомлення з годинника. З'явилася нова клавіатура Scribble з можливістю рукописного введення (правда, поки лише англійською та китайською мовами).

Ну і звісно ж, дівчатка всієї планети оцінять нові вотчфейси - екранні заставки для не найпопулярнішої в розумному годиннику функції відображення часу.

Один Міккі Маус чого вартий.

З важливого також можна відзначити появу функції SOS, яка дозволяє буквально одним натисканням зателефонувати в службу порятунку. А також функції Activity, завдяки якій можна ділитися своїми фітнес-показниками з друзями просто з годинника.

Ба більше, прийшло свято на вулицю романтиків. Тепер з годинника можна надіслати голосове повідомлення, приклавши до нього картинку свого серцевого ритму.

Усі ці дива стануть доступні користувачам Apple Watch восени.

AppleTV

Для Apple TV існує вже понад 6 тис. застосунків, а також 130 каналів.

Тепер подорожувати всім цим різноманіттям контенту можна буде, використовуючи iPhone як пульт дистанційного керування.

Ну і звісно, не обійшлося без Siri. За її допомогою можна керувати Apple TV голосом. Наприклад, попросити перемкнутися на певний канал.

macOS

Дива не сталося, прогнози виправдалися. Apple все ж перейменувала свою операційну систему для ноутбуків і настільних комп'ютерів. Тепер та називається просто macOS.

Утім, традиція особистих назв для різних версій не пішла в минуле.

Цього року користувачі зможуть встановити собі нову версію macOS під назвою Sierra.

Що новенького? Нові іконки й інтерфейс, можливість розблокування за допомогою Apple Watch, універсальний буфер обміну (може містити різні типи контенту).

Розширені можливості iCloud, що дозволяє працювати зі своїми файлами на різних пристроях, чи то iPhone, чи MacBook. Простіше кажучи, Apple робить крок у той самий бік, у який вже кілька років потихеньку крокує Google зі своєю Chrome OS.

Користувачі зберігатимуть свої файли в "хмарі". Немає необхідності робити бекапи.

Ну й, звісно ж, Siri.

Сталося те, про що так довго говорили більшовики, тобто про що так довго мріяли фанати Apple. Нарешті Siri прийшла на Mac.

Про її можливості можна говорити довго. А можна і вкластися в одну фразу - Siri на macOS вміє все те саме, що на iPhone. Точніше, найближче порівняння з iPad Pro. Наприклад, можна попросити Siri відтворити ролик на YouTube, і він відкриється просто у вікні програми.

iOS 10

Головний і найочікуваніший анонс. Операційна система для iPhone і iPad доросла до 10-ї версії.

Перше нововведення - змінений локскрін. Покращилося відображення повідомлень, стала швидшою взаємодія із застосунками. Привіт, Android'е, як то кажуть.

Apple укотре демонструє, що не боїться запозичувати ідеї у головного конкурента.

Багатство налаштувань локскріну в Android (і можливість розширення за допомогою сторонніх застосунків) завжди було предметом заздрощів для фанатів Apple.

Ці часи позаду.

Новий локскрін у iOS має дуже стильний вигляд. І масу налаштувань. Є навіть окремий центр керування відтворенням музики (подібно до Android знов-таки).

Застосунок камери також оновився: додалося розпізнавання облич. А загальний функціонал програми Photo явним чином кинувся навздогін за Google Photos. Тут і групування за спогадами, і за геотегами.

Меломанів порадують нововведення в Apple Music. Головні серед них - окрема вкладка для завантаженої музики і можливість завантажувати тексти пісень.

Ще одне помітне нововведення - додаток Home для інтеграції гаджетів розумної оселі. Наприклад, можна виводити зображення з камери домофону на екран iPhone.

Застосунок iMessage став серйозно скидатися на Telegram. Відео тепер програється просто у віконці чату. І взагалі з'явилося багато можливостей у роботі з посиланнями.

Ну і найголовніше - тепер користувачам доступно утричі більше емодзі! І лайкати фотографії можна просто в повідомленнях.

Дівчатка, які люблять поспілкуватися, будуть просто щасливі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X