Директор Асоціації ІТ України прокоментував вчорашні обшуки в IT-компаніях та заяви ДФС

21 жовтня 2015, 21:04
Директор Асоціації ІТ Україна, яка об'єднує понад 40 компаній, Віктор Валеєв висловив стурбованість висловлюваннями керівництва ДФС про вчорашні обшуки в IT-компаніях ЕМ АЙТІ КОМПАНІ та Lucky Labs

"Ми стурбовані висловлюванням пана Білана щодо правомірності проведення службами ДФС обшуків в ІТ-галузі. ІТ-компанії лише за минулий рік заплатили податків на суму 3 млрд грн. ІКТ галузь уже сьогодні перебуває на третьому місці за внеском у ВВП країни після галузей агро та металургії", - цитує Валеєва Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Він нагадав, що згідно з існуючим законодавством, представництва та філії іноземних компаній, якими є більшість ІТ-компаній в Україні, не зобов'язані реєструвати прибуток в Україні.

"Тим не менше, ми бачимо заяви, які йдуть врозріз із тим, що написано в законі. І якщо взаємодія влади з ІТ-бізнесом буде і далі відбуватися у форматі "боротьби", а не діалогу і співпраці, ми ризикуємо втратити ІТ-індустрію для економіки нашої країни", - заявив він.

Він також додав, що галузь готова до конструктивного діалогу з державними органами і розробки "рішень, які сприятимуть розвитку IT-галузі".

Раніше повідомлялося, що заступник голови ДФС Сергій Білан, коментуючи обшуки у київських IT-компаніях, повідомив, що фіскальна служба буде вести системну роботу з метою недопущення виведення валюти за кордон, оскільки бюджет несе серйозні втрати внаслідок осідання коштів від діяльності IT-компаній-розробників програмних продуктів на рахунках офшорних компаній.

Він також навів приклад формування фіктивного податкового кредиту підприємствами реального сектора економіки за рахунок купівлі програмного забезпечення за завищеними цінами.

Нагадаємо, 20 жовтня пройшли обшуки відразу у двох IT-компаніях ЕМ АЙТІ КОМПАНІ і Lucky Labs.

Голова ДФС Роман Насиров на прес-конференції 21 жовтня запевнив, що на всі обшуки отримано дозволи суду.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X