Дай пять: 5 прикладів техніки української збірки і світової якості

6 листопада 2015, 13:30
PR

Нуль відсотків. Найчастіше українці саме так оцінюють частку високотехнологічних пристроїв української збірки у себе вдома. Незважаючи на патріотичний тренд, довіра до національного high tech-продукту залишається на низькому рівні, а споживачі навіть не знають про те, що в Україні випускається сучасна техніка. Причина такого сприйняття - стереотипи. Розібратися в них покликана платформа "Техно Юкрейн".

"Техно Юкрейн" - ініціатива творців популярного проекту "Made in Ukraine". Цього разу вони звертають увагу на упередження українців щодо техніки, зібраної в нашій країні. В рамках "Техно Юкрейн" вже вдалося знайти героїв, чия продукція розвінчує міф про низьку якість українських high tech-пристроїв. Представляємо 5 успішних виробників високотехнологічних товарів, що працюють в Україні.

1. Гігантські екрани

Житомирське підприємство "ЕКТА-Пром" маловідоме в Україні, хоча його продукцію хоча б раз бачили всі українці. Саме "ЕКТА-Пром" виготовили табло для Верховної Ради і годинник, які раніше розміщувалися на Будинку профспілок у Києві. Світлодіодні екрани великого формату - основна продукція "ЕКТА-Пром". І вона має попит в Європі. Відомими "ЕКТА-Пром" стали завдяки проекту для національного павільйону Німеччини на міжнародній виставці Expo'2000 в Ганновері. Тоді підприємство змогло обійти в тендері світових лідерів галузі та отримати безліч позитивних відгуків за реалізацію проекту. Сьогодні продукцію компанії використовують в 25 країнах Європи та Азії. Сумарно підприємство здійснило 300 інсталяцій по всьому світу, а устаткування використовувалося в 3 тис. орендних проектів. Орієнтоване на західний ринок, "ЕКТА-Пром" має власне представництво в Каселі (Німеччина) та співпрацює з партнерськими компаніями у Франції, Естонії, Швеції та Норвегії.

2. Стираючи стереотипи

Як надати техніці, створеній за всіма міжнародними стандартами, національного колориту, знають в компанії Electrolux. Шведський виробник побутової техніки відкрив завод в Івано-Франківську в 2011 році і з того часу випускає тут пральні машини. Пристрої повністю відповідають усім європейським вимогам та успішно експортуються в країни ЄС. У той же час, в них врахована і українська специфіка. На Івано-Франківському заводі випускають тільки вузькі пральні машини з містким барабаном - їх зручніше розміщувати в маленьких ванних кімнатах українських квартир. І, звичайно ж, машинки "говорять" з нами однією мовою - деякі з них оснащені українським меню.

3. Кремнієва долина Закарпаття

Компанія Flex - один зі світових лідерів з виробництва електроніки за контрактом - прийшла в Україну ще в 2000 році. За цей час відбулося багато чого. Світова фінансова криза на час заморозила відкриття заводу, але незабаром він все ж запрацював. Сьогодні на високотехнологічному виробництві працюють 2 тис. чоловік. Спектр випуску електроніки охоплює широкий діапазон: від друкованих плат до телевізорів, телевізійних приставок, світлодіодних ламп, картриджів для принтерів та інших продуктів. Продукція переважно експортується в європейські країни, але невелика її частина поставляється в інші регіони, включаючи Україну і США.

4. Труба для космосу і не тільки

Виробництво труб далеко не відразу можна віднести до високотехнологічних продуктів. Але що, коли йдеться про труби для атомної і нафтогазової промисловості і навіть космічної галузі? Саме таку продукцію випускає компанія СЕНТРАВІС з міста Нікополь. Безшовні труби СЕНТРАВІС поставляються в 70 країн, а ключовим ринком залишається Європа. При цьому СЕНТРАВІС розвиває продажі й на інших континентах. Так, особливих успіхів компанії вдалося домогтися в США. Популярність на конкурентному американському ринку в СЕНТРАВІС пов'язують зі створенням в Х'юстоні команди співробітників Team America, яка забезпечує віртуальну і практичну підтримку клієнтів в режимі 24/7.

5. Позитивні динаміки

Українські аудіосистеми Pototskiy - дітище дизайнера Віталія Потоцького. Зрозуміло, за дизайн аудіосистем їх творець відповідав сам. А до створення технічної начинки привернув українського інженера з величезним досвідом. Мета проекту була амбітна - створити компактну аудіосистему, яка працювала б понад 10 годин без підзарядки і видавала якісний звук. Від першого експериментального прототипу до розробленої аудіосистеми, яка потрапила в магазини, пройшло близько півтора років. На сьогоднішній день модельний ряд компанії Pototskiy налічує три портативні аудіосистеми - Junior, Vintage, Old School.

Дізнайся більше на сторінці проекту «Техно Юкрейн»

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X