Чотириногого робота Minitaur протестували на бездоріжжі

3 березня 2017, 11:50
Американська компанія Ghost Robotics продемонстіровала, як робот Minitaur рухається травою, льодом і камінням

Робот Minitaur відрізняється прямим приводом ніг, завдяки якому може визначати різні поверхні і адаптувати до них свою ходу, пише Spectrum.

Інженери з Ghost Robotics відмовилися від пружних елементів в ногах робота і запропонували гасити навантаження за рахунок електродвигунів ніг. Ноги безпосередньо приєднані до електродвигунів зі зворотним зв'язком, завдяки чому Minitaur розпізнає поверхні з різними характеристиками і адаптує під них ходу.

Відео дня

У ролику Minitaur долає трав'янистий схил, пересувається великим камінням, застрибує на бетонну плиту, перестрибує перешкоду, проходить під припаркованою машиною, зберігає рівновагу на льоду і снігу."На плоских поверхнях без будь-яких об'єктів на шляху, колісні роботи є більш ефективними, ніж чотириногі або навіть повітряні. У піску та бруду гусениці перевершують колеса. Але на трасах з фіксованими об'єктами і вертикальними перешкодами чотириногі роботи краще за гусеничні. Ще однією перевагою є те, що чотириногі роботи, як правило, мають значно більше ступенів свободи, ніж аналогічні за розміром гусеничні", - зазначив представник Ghost Robotics.

Робот Minitaur важить шість кілограмів, може переносити вантаж вагою до трьох кілограмів, стрибає у висоту на 48 сантиметрів і розвиває швидкість до двох метрів у секунду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X