Чарльз Макінтош - батько плаща. Google присвятив дудл великому хіміку

29 грудня 2016, 14:04
29 грудня пошуковик Google змінив свою стартову сторінку на честь 250 річниці з дня народження хіміка Чарльза Макінтоша

Анімоване зображення людини в прогумованому плащі на місці літери O доступно не у всіх країнах. Зокрема, цей дудл бачать в Канаді, США, Індії, Росії, Білорусі, Прибалтиці та більшості країн західної Європи.

Відео дня

А от українська версія Google в цей день не містить згадок про знаменитого шотландця. Хоча саме шотландський хімік Чарльз Макінтош винайшов плащ з водонепроникної прогумованої тканини, названий на честь нього макінтошем, який мав популярність у середині XIX — XX століттях. Так, фраза "Жора, потримай мій макінтош" - саме про це плащі.

Намагаючись знайти застосування продуктам перегонки вугілля, Чарльз Макінтош використовував побічний продукт цієї перегонки, в якості розчинника каучуку. Він запропонував склеювати одяг з шматків просоченої цим складом тканини. Вирішивши проблеми, що виникали через сильний запах гуми, в 1823 році він отримав патент, а в 1836 році почав виробництво плащів "Макінтош", які користувалися великим попитом.

До речі, дудл не показується ніде в Південній півкулі - мабуть до Африки, Південної Америки та Австралії плащі Макінтоша у великій кількості так і не дісталися.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X