Британці розробили бойовий суперчовен майбутнього

4 вересня 2015, 17:56
Британські інженери розробили бойовий корабель майбутнього, повідомляє ЛІГА з посиланням на СNN

Зокрема, інженери представили Міністерству оборони Сполученого Королівства проект військового лінкора майбутнього - Dreadnought 2050 в проекті якого замість щогл передбачені безпілотні літальні апарати.

Відео дня

Корабель повинен бути оснащений торпедами, що розвивають швидкість до 560 км/год, рейковими гармати (рейкотрон, рейковий прискорювач мас), голографічними командними пунктами, і безпілотними літальними апаратами (БПЛА), а також збройним лазером. Крім того, дрони будуть відігравати роль своєрідних щогл.

За задумом інженерів, замість сталі планується використовувати прозорий акрил підвищеної міцності, а БПЛА будуть знаходитись над кораблем, прикріплені за допомогою нанотрубок. У той же час, для ураження цілей, віддалених на сотні кілометрів, на носі встановлять рейкову гармату. Торпеди будуть використовувати ефект кавітації, розганяючись до швидкостей, при яких вони зможуть випаровувати воду навколо себе і летіти крізь неї у власному повітряній хмарі.

Корабель планується використовувати для розвідки, і при необхідності - для ліквідації близьких цілей потужним лазером. Повідомляється, що БПЛА, в разі необхідності, можна буде виготовляти прямо на борту Dreadnought 2050, методом 3D-друку.

Інженери очікують, що для управління Dreadnought 2050 буде достатньо п'яти осіб, весь екіпаж складе всього 50 осіб замість 200, як прийнято на сучасних кораблях, а з командного пункту за допомогою голограм буде організовано доступ до всіх систем корабля. Очікується, що скорочення екіпажу стане основним джерелом економії при використанні кораблів типу Dreadnought.

Суттєвою перешкодою для здійснення проекту є те, що на даний момент не всі технології, що плануються до використання на Dreadnought 2050, розроблені повністю, але у ВМФ Британії підкреслюють, що їхня мета - розробити амбітні проекти з використанням інженерів країни.

Нагадаємо, у світі інноваційні розробки пропонуються не тільки в галузі кораблебудування, але і в авіаційному проектуванні. Так, європейський авіаційний концерн Airbus отримав патент на будівництво надзвукового літака, здатного скоротити подорож з Нью-Йорка в Лондон з семи годин до однієї години.

Показати ще новини
Радіо НВ
X