Безпілотний автомобіль Google врізався в автобус, невірно оцінивши дії водія-людини

1 березня 2016, 15:49
Компанія Google пишалася тим, що її безпілотні автомобілі не потрапляли в аварії зі своєї вини. Це змінилося після ДТП, в якому одне з тестових авто IT-гіганта зіткнулося з автобусом

ДТП сталося в Маунтін-В'ю, Каліфорнія, де розташована штаб-квартира Google, минулого місяця і не потягло за собою серйозних наслідків. Безпілотний автомобіль отримав пару пошкоджень, але обійшлося без травм у людей.

Відео дня

Ось як інцидент описується в звіті Google: "Тест-пілот автономного автомобіля Google побачив, що наближається автобус в ліве бічне дзеркало, але вважав, що він зупиниться або сповільниться, дозволяючи Google AV продовжити рух. Приблизно через 3 секунди, коли автомобіль зміщувався до центру смуги, він врізався в бік автобуса".

Американська компанія також відзначає, що її автономний автомобіль їхав на швидкості близько 3 км/год. Автобус пересувався зі швидкістю 25 км/год.

"В даному випадку ми безумовно несемо певну частку відповідальності, оскільки, якщо б наш автомобіль не рухався, то зіткнення не сталося б", - йдеться в офіційній заяві Google.

Фахівці компанії вже провели ретельний аналіз того, що сталося на симуляторі і внесли корективи в програмне забезпечення своїх безпілотних авто.

У будь-яких ситуаціях, коли комп'ютери автомобіля бачать загрозу аварії, вони сигналізують тест-пілотові, щоб той перехопив управління. Більш небезпечними вважаються випадки, коли водії самі беруть управління. За даними звіту Google про випробування безпілотних авто за вересень 2014 - листопад 2015, за вказаний період було зафіксовано понад 340 випадків виходу з автономного режиму.

Показати ще новини
Радіо NV
X