Бережіть гроші. Новий вірус атакував платіжні термінали в Україні та Росії

11 липня 2017, 11:37
У декількох країнах активно поширюється модифікація вірусу Neutrino, який атакує POS-термінали і краде дані банківських карт

При цьому на Росію припала чверть усіх спроб проникнення цього вірусу в корпоративні системи. У зону інтересів Neutrino також потрапили Алжир, Казахстан, Україна і Єгипет. Приблизно 10% всіх спроб заражень припадає на підприємства малого бізнесу, повідомили в Лабораторії Касперського.

Відео дня

Вірус полює за даними банківських карт, які проходять через заражені платіжні термінали. При цьому Neutrino не відразу починає активність і приступає до збору інформації - потрапивши в операційну систему POS-терміналу, вірус вичікує деякий час. Експерти вважають, що таким чином він, швидше за все, намагається обійти захисні технології, які запускають підозрілий код в ізольованому віртуальному середовищі, так званій "пісочниці", з коротким періодом роботи.

"Neutrino в черговий раз служить підтвердженням того, що кіберзагрози постійно еволюціонують. Нові версії відомих зловредів стають складнішими, їх функціональність розширюється, а апетити ростуть. І в міру того, як число різних цифрових пристроїв збільшується, області поширення шкідливого ПЗ також стають ширшими. В таких умовах проактивний надійний захист від усього різноманіття кіберзагроз потрібен як ніколи раніше", - розповідає Сергій Юнаковський, антивірусний аналітик Лабораторії Касперського.

Раніше НВ повідомляло, що вірус CopyCat, здатний проникати на пристрої на платформі Android, уразив 14 мільйонів смартфонів по всьому світу. Вірус проникає в систему і генерує доходи від реклами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X