Астрономи NASA показали безліч чорних дір на одному фото

10 січня 2017, 12:17
В NASA створили зображення, що майже повністю складається з чорних дір, видимих в рентгенівському спектрі

Цей знімок є результатом роботи проекту Deep Field South Survey – найглибшого рентгенівського дослідження нашого Всесвіту, яке проводилося обсерваторією Chandra протягом 12 тижнів, пише Science Alert.

Відео дня

Більшість з цих вогнів - близько 70 відсотків - насправді є надмасивними чорними дірами. Саме так вони бачаться в рентгенівському діапазоні завдяки міжзоряному газу, що розжарюється з наближенням до горизонту подій чорної діри. Адже чорні діри самі не випромінюють ніякого світла.

Дослідники вважають, що завдяки подібним спостереженнями можна з'ясувати, як утворюються чорні діри, а це, в свою чергу, може розповісти секрети формування Всесвіту. Астрофізики прийшли до висновку, що на початку розвитку Всесвіту дірки мали дуже велику масу і розросталися самостійно, не поглинаючи при цьому інші речовини.

"Фіксуючи рентгенівські промені від таких далеких галактик, ми дізнаємося більше про формування та еволюції зоряних мас і надмасивних чорних дір у часи ранньої Всесвіту", - вважає один з дослідників, Фабіо Віто з Університету штату Пенсільванія.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X