Американський винахідник навчив Google Home стріляти з пістолета по команді

1 червня 2018, 17:21

Художник і винахідник Олександр Ребен за допомогою голосової команди змушує розумну колонку від Google стріляти з пістолета.

Такий пристрій, за словами його творця, піднімає питання безпеки штучного інтелекту, пише Engadget.

Для реалізації задуманого Олександр зібрав конструкцію з електромагніту і різних підручних засобів, доступних у вільному продажу.

Відео дня

30-секундне відео під назвою "Google Shoots", показує, як голос за кадром каже: "OK Google, активуй пістолет". Через секунду пістолет стріляє в яблуко, а Google Assistant відповідає: "Sure, turning on the gun". На перший погляд, відзнятий матеріал не вражає, однак цей проект покликаний спровокувати розмову про межі того, що дозволяється робити штучному інтелекту.

Як сказав Ребен, "дискусія навколо такого апарату важливіша, ніж його фізична присутність". Для цього проекту він вирішив використовувати Google Assistant, але сказав, що це могла бути колонка Amazon Echo або інший пристрій введення. У той же час пристрій "міг бути масажним кріслом або автоматом для морозива".

За його словами, в світі, де машинне навчання призвело до штучного інтелекту, який досить розумний, щоб передбачати наші потреби і задовольняти людей щодня, неважко уявити собі момент, коли цифрові помічники зможуть вбивати людей, які нас засмутили, якщо їм буде надано доступ до зброї.

Раніше НВ повідомляло, що представникам компанії Amazon довелося пояснюватися після того, як їх колонка з асистентом Alexa записала розмову і відправила запис стороннім. Жінка з Портленда поскаржилася, що розмова між нею та її чоловіком записали і відіслали колезі чоловіка. Колега зв'язався з парою і повідомив про злом їх обладнання. Як з'ясувалося, чоловіку прийшла запис бесіди, в якій подружжя обговорюють паркетну підлога.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X