Американський професор створив розумні окуляри, які автоматично фокусуються на об'єкті

31 січня 2017, 12:14
Професор Карлос Мастранджело розробив окуляри, які здатні автоматично фокусуватися на тих предметах, на які дивиться користувач – поблизу або у видаленні

Окуляри з такими властивостями допомогли чоловікові з віковою далекозорістю позбутися необхідності постійно змінювати окуляри, повідомляє The Verge.

За допомогою датчика відстані окуляри можуть визначати об'єкт спостереження і перефокусовиватися за 15 мілісекунд, при цьому пристрій здатний безперервно працювати від одного заряду акумулятора, вбудованого в оправу, протягом шести годин. Таким чином, окуляри виконують ту функцію, яку вже не можуть виконувати очі через вікові зміни.

Відео дня

"Я запитував себе, чому люди використовують для окулярів технології, розроблені ще за часів Бенджаміна Франкліна. Я ж живу не в 18 столітті", - обурювався професор, який страждає на гіперметропію або вікову далекозорість. Особливо вченому докучала необхідність постійно одягати окуляри під час руху, щоб розгледіти значки на приладовій панелі.

Докторант Назмул Хасан спільно з Карлосом Мастранджело зараз працюють над дизайном пристрою, щоб в кінцевому підсумку отримати більш легку і зручну версію гаджета. В модель другого покоління планують помістити сенсор для відстеження погляду користувача.

Карлос Мастранджело розраховує, що фінальна версія його розумних окулярів стане доступною через 2-3 роки.

"Наші розумні окуляри з автофокусуванням зможуть компенсувати втрати фокусування очей, так що більшість літніх людей, які страждають на вікові зміни зору зможуть носити такі окуляри весь час", - говорить Мастранджело.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X